Субкультура "Редан": поліція Київщини не допустила зібрання радикально налаштованої молоді в Ірпені

Субкультура "Редан": поліція Київщини не допустила зібрання радикально налаштованої молоді в Ірпені

Субкультура "Редан": поліція Київщини не допустила зібрання радикально налаштованої молоді в Ірпені
Фото: Поліція Київської області/Telegram

Російський рух "Редан" набирає обертів серед молоді на Київщині. Поліції вдалося не допустити бійки підлітків в Ірпені.

Про це повідомили у пресслужбі поліції Київської області

За даними правоохоронців, 28 лютого в одному з месенджерів з’явилась інформація про ймовірний збір представників субкультури "Редан" у закладі громадського харчування міста. Співробітники Бучанського управління поліції негайно відреагували, прибувши на місце запланованого збору. Підозрілих груп молоді не виявили, однак правоохоронці все ж провели профілактичні бесіди з підлітками, які були неподалік місця події.

У поліції Київщини поінформували, що рухи "Редан" та "Анти-Редан" ширяться молодіжними соцмережами з країни-агресора Росії. Молодь домовляється в месенджерах та влаштовує масові бійки. Зібрання агресивних тінейджерів вже помітили у Харкові, Києві, Львові та інших обласних центрах.

Штучне поширення цієї субкультури — це російська інформаційно-психологічна операція. Її мета — використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні, вважають правоохоронці.

Що відомо про акції з метою дестабілізації ситуації в країні за участі молоді

На столичному Печерську поліція не допустила конфлікту між молоддю. Бійку планували у межах так званого флешмобу, який започаткували в Росії. Поліція затримала 59 людей. Схожі зібрання молоді планували у Білій Церкві.

У центрі Харкова 27 лютого поліція затримала підлітків, які хотіли влаштувати масову бійку. Поліція встановила, що це частина флешмобу з РФ.

27 лютого у Житомирі спостерігали зібрання близько сотні підлітків. Як повідомив Департамент освіти Житомира, це були прихильники руху "Редан". Правоохоронці закликали освітян провести роз'яснювальні бесіди зі школярами.

У Чернівцях запобігли масовій бійці підлітків, які ймовірно є прихильниками молодіжного руху з РФ.

Читайте також

Ремонт шкільних укриттів зі збитками у 500 тис. грн: столичним чиновникам повідомили про підозру

На початок