ПВК "Редан" і масові зібрання підлітків на Житомирщині: що відомо

ПВК "Редан" і масові зібрання підлітків на Житомирщині: що відомо

ПВК "Редан" і масові зібрання підлітків на Житомирщині: що відомо
Житомирщина, 27 лютого 2023 року. Фото: Олеся Чубоха, Facebook

27 лютого близько 16:00 на Михайлівській у Житомирі кореспонденти Суспільного спостерігали зібрання близько сотні підлітків. Як повідомив 28 лютого Департамент освіти Житомира, це були прихильники руху "Редан".

У повідомленні йдеться, що субкультура ПВК "Редан" виникла в Росії.

"Її члени носять чорний одяг із зображенням павуків та цифрою 4 – це посилання до аніме "Hunter x Hunter". Представники субкультури виступають проти футбольних фанатів та мігрантів, влаштовуючи з ними масові бійки. В поліції наголошують, що пропаганда насильства серед українських підлітків – це російська інформаційно-психологічна спецоперація з метою дестабілізації ситуації в нашій державі", – повідомляє Департамент освіти Житомира.

У коментарі Суспільному начальниця відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Житомирській області Наталія Гончарук розповіла, що 27 лютого у мережі Інтернет почали розкручувати декілька Telegram-каналів з майже однаковими назвами і малюнками та малою кількістю підписників.

"Ці Telegram-канали намагалися організувати зібрання та долучити до них якомога більшу кількість підлітків, – каже Наталія Гончарук. – Ці інформаційні ресурси правоохоронці одразу взяли під свій контроль".

Наталія Гончарук розповіла, що зібрання підлітків були 27 лютого близько 16:00 не лише у Житомирі, а й у Бердичеві поблизу міської ради. За її словами, хвиля таких зібрань молоді прокотилася Україною.

"27 лютого на місце зібрання неповнолітніх прибули представники поліції, ювенальної превенції, Національної Гвардії, – розповідає Наталія Гончарук. – Як пояснювали підлітки, вони прийшли заради цікавості, хотіли дізнатися, хто прийде і для чого та що відбуватиметься. Правоохоронці одразу на місцях почали проводити роз'яснювальну роботу, пояснюючи, що це проросійська інформаційно-психологічна спецоперація з метою дестабілізації ситуації в регіонах України і переконуючи, що не потрібно цей рух підтримувати".

ПВК "Редан" і масові зібрання підлітків на Житомирщині: що відомо
Житомирщина, 27 лютого 2023 року. Фото: Олеся Чубоха, Facebook

Наталія Гончарук каже, що вже ввечері 27 лютого правоохоронці провели бесіди із освітянами, а зранку 28 лютого у закладах освіти продовжилася роз'яснювальна робота зі школярами.

"28 лютого о 12:00 годині у Житомирі відбудеться розширена нарада управління освіти з поліцією, керівниками навчальних закладів, психологами, аби напрацювати алгоритм подальших профілактичних дій", – додала Наталія Гончарук.

Суспільне звернулося із запитом за додатковою інформацією з приводу поширення руху "Редан" до Нацполіції у Житомирській області.

У ювенальній превенції кажуть, що на ці тенденції мають звернути увагу і батьки, адже деякі з них можуть навіть і не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури.

Начальниця сектору ювенальної превенції Бердичівського районного відділу поліції Олеся Чубоха зібрала поради, що робити батькам підлітків у подібних ситуаціях.

Поради батькам підлітків

 • Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
 • Якщо дитина розповідає, куди вона ходить та як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність в темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
 • Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.
 • Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.
 • "Познайомтеся" з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема, ті, що дитина зберегла, поширила або вподобала.
 • Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
 • Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть її сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
 • Після встановлення довіри та контакту з підлітком, поясніть згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі дитині; допоможіть підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне правопорушення.
 • Пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється.

Що відомо про акції з метою дестабілізації ситуації в країні за участі молоді

 • Масові бійки в людних місцях: до Київщини дійшов небезпечний флешмоб із Росії.
 • На столичному Печерську поліція не допустила конфлікту між молоддю. Бійку планували у межах так званого флешмобу, який започаткували в Росії.
 • У центрі Харкова 27 лютого поліція затримала підлітків, які хотіли влаштувати масову бійку. Поліція встановила, що це частина флешмобу з РФ.
 • На Полтавщині виявили понад 260 неповнолітніх, які планували влаштувати масові бійки.
 • У Вінниці прихильники російського молодіжного руху намагалися влаштувати масову бійку.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок