Франція виділить мільйон євро на підготовку українських спортсменів до Олімпіади в Парижі: заява міністерки спорту

Франція виділить мільйон євро на підготовку українських спортсменів до Олімпіади в Парижі: заява міністерки спорту

Франція виділить мільйон євро на підготовку українських спортсменів до Олімпіади в Парижі: заява міністерки спорту
AP Photos

Амелія Удеа-Кастера на річницю російського вторгнення зустрілася з українськими спортсменами у французькому Льєвені.

Франція виділить мільйон євро для підготовки українських олімпійців та паралімпійців до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Про це оголосила міністерка спорту країни Амелія Удеа-Кастера.

На річницю повномасштабного російського вторгнення до України Удеа-Кастера провела у Льєвені зустріч з українськими спортсменами, що на тлі війни перебувають у Франції. За підсумками заходу міністерка заявила про намір інвестувати в підготовку збірної України до змагань, що розпочнуться у французькій столиці вже в липні наступного року.

"Моє міністерство планує надати спеціальну допомогу в розмірі мільйона євро, аби забезпечитии якнайкращу підготовку української делегації, яка вирушить на ці Олімпійські та Паралімпійські ігри. Ми хочемо, аби Україна була представлена в найкращому вигляді", - цитує Удеа-Кастеру видання Le Parisien.

Свою заяву французька міністерка виголосила на тлі потенційного бойкоту Олімпіади-2024 з боку України, до якого в національному олімпійському комітеті можуть вдатися в разі допуску до змагань спортсменів з РФ та Білорусі.

Шляхи для повернення російських та білоруських атлетів до міжнародних змагань наразі шукають у Міжнародному олімпійському комітеті. Від початку року організація схвально відреагувала на пропозицію Олімпійського комітету Азії приймати спортсменів з обох країн на своїх континентальних турнірах на умовах нейтралітету.

Зі свого боку, Удеа-Кастера доєдналася до заяви 35 країн, що висловили занепокоєння через наміри МОК. На зустрічі у Льєвені функціонерка підкреслила, що наразі немає підстав для обговорення участі росіян у міжнародних турнірах.

"Для нас на даному етапі участь росіян, навіть під нейтральним прапором, не постає. Це піднімає цілу серію запитань, що дуже важливі для нас та сьогодні генерують скептицизм. На сьогоднішній день на ці теми існує значно більше запитань, аніж відповідей", - додала француженка.

Удеа-Кастера - вже друга чиновниця високого рангу з Франції, що не підтримує участь росіян та білорусів в Олімпіаді-2024. Раніше проти їхнього допуску до змагань висловилася міська голова Парижа Анн Ідальго.

Олімпіада-2024: що відомо

  • Наступні літні Олімпійські ігри стартують у Парижі 24 липня 2024 року. На турнірі планують розіграти 329 комплектів медалей у 32 видах спорту.
  • На попередній літній Олімпіаді у Токіо збірна України з 19 нагородами різних ґатунків (серед них - єдине "золото" Жана Беленюка з греко-римської боротьби) посіла 44-те місце в підсумковому медальному заліку.
  • У своєму зверненні до річниці повномасштабної війни МОК підтримав Україну в її боротьбі з РФ. В організації наполягли, що наразі не планують знімати санкції з Росії та Білорусі, які запровадили в лютому 2022 року.
Читайте також: "Олімпіада здатна відкривати двері до діалогу". МОК виступив із заявою до річниці вторгнення РФ до України
На початок