Заборона поширювати інформацію з Ради потрібна з міркувань безпеки на тлі війни — експерт

Заборона поширювати інформацію з Ради потрібна з міркувань безпеки на тлі війни — експерт

Ексклюзивно
Заборона поширювати інформацію з Ради потрібна з міркувань безпеки на тлі війни — експерт
Фото: УНІАН

Законопроєкт про заборону поширення інформації про пленарні засідання Верховної ради є повністю виправданим та покликаний убезпечити роботу парламенту на тлі російської агресії.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповів Олексій Буряченко, кандидат політичних наук.

"Я оцінюю таку ініціативу, як, перш за все, безпекову, яка має орієнтуватись на забезпечення життя та здоров'я, на сталості системи державного управління під час війни. Ця ініціатива є абсолютно виправданою", — переконаний він.

На думку експерта, з огляду на ризики війни Рада мала ухвалити таке рішення значно раніше.

"Під час війни проводити під куполом ВР при можливості ракетних обстрілів пленарні засідання — це була надзвичайно ризикована історія", — підкреслив Буряченко.

При цьому законопроєкт не позбавляє українців доступу до інформації про діяльність Ради, наголосив кандидат політичних наук.

"Зараз кожен з будь-якого гаджета може спокійно оцінювати роботу ВР. Я відкриваю інтернет, дивлюся законодавчі ініціативи, чому вони пропонують те чи інше, пояснювальні записки, реакцію на це експертного, юридичного управлінь, критику офіційну того чи іншого законопроєкту, і для повного спектра дивлюся соціальні мережі й аналізую, хто за, а хто проти. Мені цього з головою вистачає для того, щоб повноцінно оцінити і перспективи того чи іншого законопроєкту, і чим він потрібен взагалі", — підсумував він.

Що відомо про законопроєкт

23 лютого член фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що Верховна рада має намір заборонити поширення інформації про пленарне засідання парламенту під час його проведення. Відповідний законопроєкт у першому читанні підтримали 234 народних обранці.

Згідно з пропонованими змінами, під час дії воєнного стану в Україні народному депутату заборонено поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення (продовження) пленарного засідання раніше ніж через годину після його закриття або оголошення перерви в пленарному засіданні, що триває.

У разі порушення Рада без обговорення може позбавити народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях або триваючому пленарному засіданні на строк до п’яти днів таких засідань.

Голова Верховної ради Руслан Стефанчук у коментарі Суспільному заявив, що законопроєкт про заборону поширення інформації про пленарні засідання Верховної ради передбачає запровадження лише тимчасових обмежень щодо розкриття деталей поточної роботи парламенту.

Читайте також

В ООН підтримали українську "формули миру", китайські пропозиції миру. Роковини війни. Онлайн

На початок