Швеція передасть Україні танки Leopard 2 — прем'єр країни

Швеція передасть Україні танки Leopard 2 — прем'єр країни

Глава уряду Швеції Крістенссон
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Фото: АР

Швеція долучиться до міжнародної "танкової коаліції" та передасть Україні бойові танки Leopard 2.

Про це у Twitter повідомив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.

"Швеція приєднується до так званої "леопардової сім'ї" на підтримку України через передання шведських танків Leopard 2. Сьогоднішній військовий пакет також включає додаткові компоненти ППО. Ми й надалі допомагатимемо Україні перемогти у війні", — написав Ульф Крістерссон.

23 лютого міністр оборони Швеції Пал Джонсон заявляв, що країна готова надіслати в Україну танки Leopard. Про це повідомляв Reuters.

Також Швеція готується надіслати Україні передову артилерійську систему ArcherШведська 155-мм самохідна артилерійська установка, здатна вести вогонь усією номенклатурою боєприпасів стандарту НАТО. Максимальна дальність стрільби складає 30 км звичайним снарядом, 40 км — активно-реактивним снарядом та 60 км — коригованим снарядом Excalibur..

"Ми відкриті до цього, і ми ведемо тісний діалог з перш за все з Німеччиною з цього приводу", — заявив міністр оборони країни.

Загалом, на озброєнні Швеції перебуває 120 бойових танків Leopard.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Що відомо про допомогу Швеції Україні

У січні 2023-го уряд Швеції оголосив про новий пакет військової допомоги для України на понад 380 мільйонів євро. Зокрема він включатиме пів сотні бойових машин Stridsfordon 90 (CV90), самохідні артилерійські установки Archer, переносні протитанкові ракети NLAW та гранатомети.

На початок