Чим театри займалися на карантині та який в них подальший план дій

Чим театри займалися на карантині та який в них подальший план дій

Чим театри займалися на карантині та який в них подальший план дій

З 10 червня відкриваються культурно-мистецькі заклади, де можна буде проводити заходи, але з певними обмеженнями. Зокрема, глядачі мають перебувати одне від одного на відстані 1,5 метра.

Чим театри займалися на карантині та який в них подальший план дій? В ефірі Українського радіо Галина Бабій розпитала про це художнього керівника Національної оперети та голову Національної спілки театральних діячів Богдана Струтинського, художнього керівника Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва Петра Качанова і головного режисера Одеського національного театру опери та балету Євгена Лавренчука.

Читайте також: "Мистецтво офлайн. Як музеї готуються до виходу з карантину"

"Парадоксально, що людина їде в транспорті, в метро. Вона сидить поруч з іншими людьми, навіть нависає одна над одною, а в театрі не може поруч сидіти", – розповідає Богдан Струтинський.

"А як зараз продавати квитки: через два місця, через ряд? Ми поки знаходимося у звичному режимі, як це було раніше. Думаю, що до такого величезного парадокса не дійде. Ми то живемо в театрі абсурду, ми вже звикли до цього".

"Поки що відповідей немає, є лише пошуки. Звичайно, є плани, оскільки ми організація, яка звикла на рік наперед планувати й продавати квитки. До мене зараз звертаються знайомі та букери з-за кордону, планують лише на 2021 рік. І то не відразу взимку, а починаючи з весни. Ми запланували свій сезон на перше жовтня та готуємо велике відкриття", – додає він.

Багато керівників мистецьких закладів вирішили використати період карантину з користю. Наприклад, у Національній опереті у цей час робили капітальний ремонт глядацької зали.

"У нас він був запланований, хоча ми й планували на кінець травня, скоротивши сезон. Почався ж він у нас на півтора місяця раніше, на початку квітня. Ми дійсно виграли час з технічного боку. Втім, складно з замовниками, тому що в них теж свій карантин. У нас за всіма нормами проходили перевірки. Будівельники дотримувалися маскового режиму, дезінфікується все. Але є певний острах, для кого ми це робимо", – коментує Богдан Струтинський.

Київський національний академічний театр оперети

Київський національний академічний театр оперети

Петро Качанов, директор і художній керівник Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва, розповідає: "Мені здається, що все наше майбутнє залежить від якоїсь глобальної оцінки. Зараз є глобальна оцінка, що COVID-19 вбиває людей, а ми повинні остерігатися і відповідно поводитися в соціумі. Якщо глобальна оцінка буде, що ми можемо собі дозволити ходити в театри та кінотеатри і вільно жити незважаючи ні на що, тоді все відкриється і ми не будемо сушити голову над тим, що нам робити за тиждень чи за два".

На день Києва із балкона Київського академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва на вул. Межигірська, 2, пролунало музичне вітання від артистів. Петро Качанов запрошує переглянути останній балконний концерт та закриття сезону 27 червня.

Читайте також: "Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу"
Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва

Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва

Євген Лавренчук, головний режисер Одеського національного театру опери та балету, під час карантину вирішив заглибитися у переосмислення національної опери "Запорожець" та вироблення нової концепції для постановки: "Привілей будь-якого режисера в тому, що йому ніхто не може заважити осмислити дещо або заглибитися в щось, тому на карантини, обмеження, санкції нам трішки байдуже. Звичайно, я використав цей час і мені його вже не вистачає. Я з жахом думаю, що все це закінчиться і мені треба буде по-нормальному працювати. Насправді, я розробив та приготував чотири оперні проєкти, але наразі можу говорити лише про один. В одеському оперному театрі сезон відновлюватися не буде, оскільки доки ми повернемося до форми, то доведеться йти у відпустку. Ми вирішили все це округлити, але плануємо репертуар на серпень. Сезон починається з 6 числа оперою "Травіата".

"Однозначно, карантин – це відкид назад. Уся економіка впала і театральна в першу чергу. Квитки не продаються. З іншого боку, дуже багато людей відкрили себе. Я навіть дивлюся по собі – я якось більше замислився над простими життєвими речами. Я дивлюся на нашу трупу – і в кожного з’явилися якісь хобі. Думаю, що після карантину люди мали б стати добрішими та більше цінувати свою роботу та покликання. Театр ставав рутиною, а зараз виявляється, що театр – це рятівне коло і люди не можуть без нього", – підсумовує Богдан Струтинський.

Одеський національний театр опери та балету

Одеський національний театр опери та балету

Правила відвідування концертів і вистав на карантині

Міністерство охорони здоров’я опублікувало тимчасові рекомендації для організаторів, працівників і відвідувачів масових заходів.

Зокрема, на концертах та виставах діятимуть такі правила:

  • усім працівникам організатори мають міряти температуру;
  • відвідувачів зобов'язані забезпечити достатньою кількістю антисептиків;
  • обов'язковим є розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусу;
  • організатори мають нанести розмітку для дотримання дистанції 1,5 метра між відвідувачами;
  • заборонено створювати фан-зони, щоб уникнути скупчень;
  • місця мають бути лише сидячими на відстані 1,5 метра.

Окрім того, територію концерту просто неба організатори мають огородити, збільшити кількість пунктів пропуску, щоб уникати натовпу, а контроль квитків проводити безконтактно. Відвідувачі, працівники та організатори заходів у приміщеннях мають носити маски. На заході може бути не більше однієї людини на 5 м².

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше