Комітет з питань нацбезпеки підтримав проєкт постанови про розширення повноважень начальника Чернігівської МВА

Комітет з питань нацбезпеки підтримав проєкт постанови про розширення повноважень начальника Чернігівської МВА

Комітет з питань нацбезпеки підтримав проєкт постанови про розширення повноважень начальника Чернігівської МВА
ФОТО: Комітет нацбезпеки та оборони (ілюстративне)

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підтримав проєкт постанови про розширення повноважень начальника міської військової адміністрації Чернігова. Відповідний висновок комітету опублікували на сайті парламенту.

Проєкт постанови про розширення повноважень начальника МВА Чернігова
Проєкт постанови про розширення повноважень начальника МВА Чернігова. ФОТО: Верховна Рада України
"Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити проєкт постанови до порядку денного дев’ятої сесії парламенту дев’ятого скликання та визначитися щодо ухвалення проєкту постанови шляхом голосування", — йдеться у документі.

Підтримали проєкт постанови 11 народних депутатів, повідомляє пресслужба Чернігівської міськради. Надалі проєкт постанови мають розглянути народні депутати на сесії Верховної Ради. Коли це може статися наразі не відомо. Суспільне зверталось за коментарем до голови комітету та кількох його членів, від учора відповіді не отримало.

Олександр Ломако
Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

Перед голосуванням у комітеті 24 лютого виступав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

"Я їм пояснив, що підстав для припинення повноважень міської ради й виконавчого комітету і взагалі місцевого самоврядування у Чернігові немає. Якось справились без військової адміністрації. Ну добре, Президент прийняв рішення що потрібно її створити на підставі якихось даних. Але позбавляти місцеве самоврядування всіх повноважень і передавати їх в одні руки — очевидно, що для цього підстав немає. Відбудовою міста, розвитком, стратегічним плануванням має займатися обрана влада, цивільні. А військові мають займатись захистом і обороною".

Нагадаємо, що 23 лютого Президент України Володимир Зеленський вніс проєкт постанови щодо розширення повноважень начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського, якого призначили на посаду минулої п’ятниці.

Згідно з ним, до начальника МВА Чернігова можуть перейти повноваження міської ради, виконавчого комітету та міського голови Чернігова. Зміни діятимуть на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.

Проти прийняття постанови на пленарному засіданні Верховної Ради виступив народний депутат Олексій Гончаренко з фракції "Європейська солідарність".

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко. ФОТО: УНІАН

"Ми ухвалювали закон, який дозволяє вводити військову адміністрацію у містах після деокупації. Логічно. В Херсоні нема мера, нема депутатів, структура зруйнована, — звичайно це треба робити. Але при чому тут Чернігів? Місто ніколи не було взяте ні на одну секунду, депутати міської ради всі присутні. Невже одна причина в тому, що міській раді Чернігова всього чотири депутати від "Слуги народу" з 42?"

Детальніше у відео:

Читайте також

Введення військової адміністрації у Чернігові. Хронологія заяв

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок