Перейти до основного змісту
У США набирають обертів протести після загибелі афроамериканця. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У США набирають обертів протести після загибелі афроамериканця. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У США набирають обертів протести після загибелі афроамериканця. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. AP

У США набирають обертів протести через загибель афроамериканця Джорджа Флойда, який помер після затримання поліцією. У 40 містах введено комендантську годину, у 15 штатах охорона порядку посилена Національною гвардією, а біля резиденції президента США Білого дому підпалили церкву. З моменту смерті Флойда заарештовано вже 4 тисячі осіб.

Як пише CNN, комендантська година введена й у столиці США Вашингтоні: на вулицю не можна виходити з 23:00 до 06:00. У Вашингтоні для підтримання порядку також залучена Національна гвардія.

За кілька днів було заарештовано близько 4 тисяч осіб, які брали участь у загальнонаціональних протестах.

Протести у США
Протести у США. AP

Повідомлення про те, що Нацгвардія США патрулює вулиці, отримали на телефони всі, хто перебуває в американській столиці.

Протести у США
Протести у США. AP

Крім того, у 40 великих містах також введено комендантську годину із залученням додаткових сил. Зокрема, посилено охорону порядку в Міннеаполісі, Лос-Анджелесі, Денвері, Маямі, Атланті, Чикаго, Індіанаполісі, Детройті, Канзас-Сіті, Цинциннаті, Клівленді, Філадельфії, Сіетлі, Далласі.

В Арізоні комендантський час запровадили на тиждень. У цьому штаті, а також у Техасі й Вірджинії, діє режим надзвичайної ситуації, у Міннесоті закриті основні шосе.

Протести у США
Протести у США. AP

В Оклахомі також діє комендантська година, там протестувальники кидали каміння в поліцію.

Загалом у Нацгвардії заявили, що 5 тисяч людей особового складу залучені для патрулювання у 15 штатах і Вашингтоні. Там правоохоронці використали сльозогінний газ під час протесту демонстрантів, які підпалили церкву біля Білого дому.

Протести у США
Протести у США. AP

Протести у США
Протести у США. AP

Водночас дехто з поліцейських долучився до протестувальників, схиливши перед ними коліно. Зокрема так зробив один із поліцейських у Нью-Йорку. Схожі випадки були помічені по всій країні. Повідомляється, що правоохоронці несуть квіти до місця загибелі Флойда.

Протести у США
Протести у США. AP

Поліція схиляється перед протестувальниками
Поліція схиляється перед протестувальниками.

Протести у США
Протести у США. AP

У Нью-Джерсі начальник поліції округу Камден Джо Висоцький приєднався до демонстрантів на чолі маршу з табличкою "Підтримуючи солідарність", щоб вшанувати рух американців, які борються проти расизму.

CNN з посиланням на чиновника Білого дому та джерело у правоохоронних органах США також повідомляє, що 29 травня Трамп деякий час знаходився у підземному бункері Білого дому, коли протестувальники зібралися біля президентської резиденції.

За інформацією видання, він пробув там трохи більше години разом з дружиною Меланією та 14-річним сином Берроном.

Протести біля Білого дому
Протести біля Білого дому. AP

Крім того, співробітники Білого дому отримали електронні листи з рекомендацією тимчасово не виходити на роботу через протести.

Поліція Вашингтона застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, які підпалили майно біля Білого дому. Зокрема історичну Єпископальну церкву Святого Іоанна, відому як церква президентів.

Протести біля Білого дому
Протести біля Білого дому. AP

Тим часом керівниця поліції штату Міннеаполіс Медарія Аррадондо каже, що всі четверо поліцейських, які винні у смерті Флойда, нестимуть однакову відповідальність.

Що відомо

  • У США був заарештований поліцейський Дерек Шовін, який поставив коліно на шию темношкірого американця Джорджа Флойда. Невдовзі той помер у лікарні.
  • Шовіна затримали після триденних акцій протесту в місті Міннеаполіс штату Міннесота. Протести супроводжувалися заворушеннями. Зокрема, мітингарі спалили відділок поліції в місті.
  • Джордж Флойд загинув 25 травня. Під час арешту із застосуванням сили поліцейський душив затриманого коліном. Флойд просив його не вбивати та говорив, що не може дихати.
  • Правоохоронців викликав продавець магазину, який підозрював, що темношкірий американець розрахувався з ним підробленою 20-доларовою банкнотою.
  • У поліції стверджували, що Флойд чинив спротив при затриманні та перебував у стані сп'яніння, а його смерть стала "результатом нещасного випадку".
  • На оприлюднених записах з камер спостереження поруч із магазином помітно, що Флойд поводився спокійно та дозволив поліцейським надягнути на нього кайданки і відвести до поліцейської автівки.
  • 26 травня начальник місцевої поліції повідомив, що чотирьох офіцерів, які брали участь у затриманні Флойда, відсторонено від роботи. Того ж дня їх звільнили, а ФБР відкрило розслідування щодо дій правоохоронців.
  • Через загибель американця на вулиці міста вийшли сотні людей, багато з яких були у масках з написом "Я не можу дихати".
  • Невдовзі мирні демонстрації перетворилися у заворушення та підпали будинків, поліція відповіла сльозогінним газом і гумовими кулями.
  • Президент США Дональд Трамп назвав смерть Флойда "надзвичайно сумною подією" і заявив, що очікує на повний звіт про неї.
  • 28 травня федеральна прокурорка Міннесоти Еріка Макдональд і керівник регіонального відділення ФБР Міннесоти спеціальний агент Райнер Дролсхаген, зробили спільну заяву, в якій пообіцяли надати розслідуванню події максимальний пріоритет.
  • Також смерть Флойда засудили представники Міннесоти в обох палатах Конгресу США та американські зірки, зокрема Джастін Бібер та Кім Кардаш'ян.
  • Трамп заявив, що США внесуть рух "Антифа" у список терористичних організацій. Він вважає відповідальними за заворушення в Міннеаполісі "радикальних лівих анархістів".
  • В американському місті Міннеаполіс, що у штаті Міннесота, вантажівка на невеликій швидкості в'їхала у натовп людей, які протестують через смерть Флойда.
Топ дня
Вибір редакції
На початок