Кличко розповів, як Київ підготовлений до можливого наступу

Кличко розповів, як Київ підготовлений до можливого наступу

Кличко розповів, як Київ підготовлений до можливого наступу
Фото: КМДА

Київська влада та військові підготували для російських військ багато сюрпризів та "подарунків", якщо ті захочуть знову спробувати окупувати Київ. Про це повідомив очільник столиці Віталій Кличко у національному марафоні "Єдині Новини".

"Росіяни й надалі хочуть захопити Київ, але тут постає питання, а чи зможуть? Одне можу чітко сказати, що ми зараз набагато краще підготовленні і якщо не дай Боже, у росіян буде прийнято рішення — це буде велика та болюча помилка з їх сторони. До того ж багато сюрпризів та "подарунків" ми їм приготували, кожному агресору, який зі зброєю в руках почне рухатись на Київ", — сказав мер.

Віталій Кличко запевнив, що війська РФ не зможуть підійти до околиць української столиці.

"Це буде дуже болюча прогулянка, яка закінчиться дуже погано. Це буде як і рік тому. Шанс, що вони підійдуть до Києва я вважаю мінімальним, близьким до нуля", — сказав очільник міста.

Віталій Кличко додав, що зараз небо над столицею захищене набагато краще, ніж місяць назад.

Що відомо про плани Росії захопити Київ

Президент Росії Володимир Путін ніколи не відмовиться від планів захопити столицю України та може спробувати зробити це вдруге, заявив командувач Об’єднаними силами ЗСУ Сергій Наєв. За його словами, поки що прямої загрози Києву немає, однак Росія може спробувати накопичити та застосувати необхідні сили.

Росія готує близько 200 тисяч нових військових і знову спробує атакувати Київ. Про це в інтерв'ю The Economist сказав головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Спільні льотно-тактичні навчання білоруських і російських військових на території Білорусі, які розпочалися 16 січня, не варто сприймати як пряму загрозу нового наступу на Київ чи концентрованих ракетних ударів по столиці. Масовані ракетні удари можна очікувати будь-коли. Про це каже начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

Наприкінці жовтня начальник ГУ розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що ознак щодо можливого наступу на Київ з Білорусі немає. Він підтвердив, що Росія перекидає до Білорусі свої підрозділи, але цієї кількості не достатньо для формування ударних угрупувань, які можуть здійснити наступ.

Читайте також

"Хотіли висадити 10 тисяч десантників і взяти в кільце Київ". Як майже рік тому Васильків обороняли від військ РФ

У Києві протягом кількох днів триватимуть військові навчання — Попко

На початок