Кіровоградщина отримає понад три мільйони гривень на проєкти з відновлення України

Кіровоградщина отримає понад три мільйони гривень на проєкти з відновлення України

Кіровоградщина отримає понад три мільйони гривень на проєкти з відновлення України
Фото ілюстративне. Фото: Pexels

Кіровоградщина отримає три мільйони 750 тисяч гривень на три проєкти з відновлення України. Про це розповів начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович. За його словами, кількість проєктів для області можуть збільшити.

У 2022 році Кіровоградщина подала на Програму з відновлення 127 проєктів на загальну суму понад три мільярди 600 мільйонів гривень, розповів Андрій Райкович. З них в міністерстві розвитку територій відібрали три – в Олександрійській, Новомиргородській громаді Новоукраїнського району і Катеринівській громаді Кропивницького району.

За словами керівника групи технічної підтримки Ігоря Кістеньова-Кавказького, цей список можуть збільшити: "Це може бути чотири громади, а можливо й більше. Ми працюємо з Європейським інвестиційним банком. Це потужна фінансова інституція".

Профінансують капітальні ремонти дитсадка "Калинонька" Новомиргородської громади й колегіуму в Олександрійській громаді та реконструкцію очисних споруд в Кропивницькому районі.

Міський голова Новомиргорода Ігор Забажан розповів Суспільному, що в дитсадку утеплять зовнішні стіни, замінять вікна, двері й огорожу навколо території, встановлять пандуси й ігрові дитячі комплекси, перепланують санвузли, відремонтують покрівлю й спортивний зал. У підвалі облаштують укриття: "Буде співфінансування від громади. Коли почнемо роботи, не знаємо. Чекаємо коригування проєкту й висновок експертів".

Що відомо

  • У рамках Програми відновлення реалізують 83 проєкти в 10 областях України. 340 мільйонів євро виділяють відповідно до Фінансової угоди між Україною і Європейським інвестиційним банком. За ці гроші відновлюватимуть соціальну й критичну інфраструктуру. Йдеться про деокуповані території Житомирської, Київської, Сумської та Чернігівської областей, а також про Вінницьку, Дніпропетровську, Кіровоградську, Одеську, Полтавську та Черкаську області, які визначили опорними. Гроші у першому відборі направлять на відновлення шкіл, дитячих садків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Загалом з громад України на конкурс надійшло 1003 проєкти.

Читайте також

  • На Кіровоградщині розроблятимуть трирічну програму відновлення регіону. Що відомо
  • У Кропивницькому затвердили програму розвитку житлово-комунального господарства
  • У Новоукраїнській громаді працюватиме бізнес-акселератор для підтримки підприємців
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок