"Невже треба була війна, аби ми захотіли вчити українську". Історія переселенки, яка переїхала у Кропивницький

"Невже треба була війна, аби ми захотіли вчити українську". Історія переселенки, яка переїхала у Кропивницький

Ексклюзивно
"Невже треба була війна, аби ми захотіли вчити українську". Історія переселенки, яка переїхала у Кропивницький
Переселенка Тетяна Єрмакова з міста Кремінна Луганської області. Фото: Суспільне Кропивницький

"Невже треба була повномасштабна війна, аби ми захотіли вчити українську". Так говорить переселенка з Луганської області Тетяна Єрмакова. Нині вона живе у Кропивницькому. Тут почала відвідувати курси української мови. У Міжнародний день рідної мови розповіла Суспільному, що саме знищення російською армією всього українського змотивувало її відмовитись від російської.

Переселенка з міста Кремінна Луганської області Тетяна Єрмакова спілкуватися рідною мовою – українською – почала з початку повномасштабної війни в Україні.

"Я зрозуміла, що не хочу, аби мене, навіть, асоціювали з проросійським настроєм і з Росією. Є якийсь страх: коли чуєш російську, як небезпеку, що тебе знову прийдуть рятувати".

У квітні родина Тетяни Єрмакової переїхала в Кропивницький. Тут жінка почала відвідувати курси української мови, читала українські книги.

"Помітила за собою, що я думаю українською. Я навчалася українською мовою у школі і мої діти нині теж. Але у побуті ми завжди спілкувалися російською і це було нормою".

Клієнтка Тетяни Єрмакової Анастасія Карабута – переселенка з Бахмута. Говорить, теж вчиться говорити українською.

"Коли Тетяна до мене звертається, я намагаюся відповідати українською мовою. Але, зазвичай, це суржик, бо це важко".

У Міжнародний день рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, Тетяна Єрмакова після роботи прийшла на заняття з української мови. Його веде викладачка з Луганської області Наталія Червякова.

"Моя мета, аби ще більше людей переходили з російської, якою, на жаль, спілкувалися, на нашу рідну, державну українську мову. І головне, щоб це не був примус, а щоб це було бажання".

"Невже треба була війна". Історія переселенки, яка переїхала у Кропивницький та перейшла на українську мову
Заняття з української мови, які веде викладачка з Луганської області Наталія Червякова у кропивницькому "Гончаренко-центрі". фото: Суспільне Кропивницький

Серед учасників заняття переселенець зі Слов’янська Дмитро Одинченко. "Тут я намагаюся постійно спілкуватися тільки державною мовою, бо українська – це найважливіший елемент світогляду людей, наші традиції та культура. Ми маємо знати мову і спілкуватися тільки українською".

Тетяна Єрмакова каже, слухаючи про важливість мови під час війни – розчулилася.

"В мене прийшла така думка, чому я раніше цього не усвідомлювала, адже війна триває з 2014 року. Невже треба було повномасштабне вторгнення, щоб ми самі заговорили українською мовою і нас ніхто до цього не змушував".

Говорить: робитиме все задля того, аби українську мову вивчили її рідні.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок