В Олександрії створили розмовний клуб української мови "Теревені"

В Олександрії створили розмовний клуб української мови "Теревені"

В Олександрії створили розмовний клуб української мови "Теревені"
Колаж: Суспільне Кропивницький

У місті Олександрія Кіровоградської області організували розмовний клуб української мови "Теревені". Олександрія – одне із трьох міст України, де влаштували такий клуб, розповів Суспільному олександрієць Тимофій Клаупік.

16-річний Тимофій навчається в 11-му класі місцевої школи. Більшість людей з його оточення, сказав, розмовляють російською мовою. До повномасштабної війни хлопець теж спілкувався російською, але у січні вирішив це змінити: "Мене підтримали друзі. Я помітив, що багато людей почали говорити українською після вторгнення. Ініціатива створити клуб виникла, щоб розвивати також і свою розмовну українську".

На 23 вересня у клуб записалися 12 людей. Крім Олександрії, збори ініціювали в Кривому Розі та Запоріжжі. Туди записалися по 20 людей: "Клуби в тих містах ініціювали мої подруги. Ми познайомились у січні на проєкті "Агенти волонтерства". У нас був конкурс мінігрантів від Волонтерської Служби. Ми подали цей проєкт та отримали грант".

Клуб розрахований на жителів міста 14-35 років. У ньому всі охочі покращуватимуть навички говоріння державною мовою. Теми обрали різні, але люди можуть запропонувати свої.

Заняття розпочнуться 27 вересня, відбуватимуться щовівторка о 15:30 на базі юнацької бібліотеки на проспекті Соборний. Запланували шість зустрічей, їхню кількість, можливо, збільшать до 12.

Щоб взяти участь, треба зареєструватися за цим посиланням.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок