На Львівщині зростає кількість випадків захворювання на коронавірус. Протягом попереднього тижня від COVID-19 померли троє жителів області. Як львів’яни переносять нову хвилю ковіду, та які ускладнення дає хвороба — дізнавалось Суспільне.
Минулого тижня на Львівщині виявили більше 700 хворих на коронавірус — це майже на 50 відсотків більше, ніж було зафіксовано тижнем раніше, розповідає головна директорка обласного лабораторного центру Львівщини Наталія Іванченко.
"Найбільше хворіють люди віком 30-39 років і 50-59 років, відповідно, серед летальних випадків найбільша частка — особи 70-79 років , на другому місці — 60-69 років. Захворюваність найвищою є в Стрийському районі, на другому місці — в Золочівському і на 3 місці — мешканців Львівського району", — каже директорка обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

В обласній інфекційній лікарні стрімке збільшення пацієнтів хворих на коронавірус зафіксували близько двох тижнів тому.
"На даний момент у відділенні лікується 28 таких пацієнтів. Тяжкі пацієнти з ковідом — це люди старшого віку, які не були щеплені. Або які мають щеплення, але мають тяжку супутню патологію, люди молоді переносять ковід легше", — каже завідувачка четвертого діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

За словами завідувачки відділення Львівської інфекційної лікарні Таміли Алексанян, цей перебіг хвороби значно відрізняється від попереднього.
"Раніше багато людей потребували кисневої підтримки, то зараз основні ускладнення при ковіді — ускладнення серцево-судинної системи, інфаркти, зриви серцевого ритму, інсульти", — каже завідувачка четвертого діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.
У порівняні з минулим роком черги на вакцинацію зменшились, каже лікар кабінету щеплення Ростислав Полюга.
"Масове щеплення було протягом останніх 9-10 місяців, тоді було багато людей. Зараз люди в основному приходять на 3-4 щеплення, 1-2 бустер. Зараз 15-20 людей в день", — каже Ростислав Полюга.

За словами директорки обласного лабораторного центру Наталії Іванченко, вакцин у Львівській області достатньо. Епідеміологиня закликає вакцинуватись, аби легше перенести захворювання.
Читайте також
Висока температура та сухий кашель. Що варто знати про грип і як попередити
Частина хворих — у лікарнях. На Львівщині почалась епідемія грипу