На Тернопільщині діють три гінекологічні кабінети для жінок, які зазнали насильства. Про це Суспільному розповіла директорка департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Ольга Ярмоленко.
Гінекологічний кабінет для жінок знаходиться у приймальному відділенні обласної лікарні. Акушерка-гінеколог лікарні Лілія Краснянська каже, що тут цілодобово і безкоштовно можуть отримати допомогу жінки, які зазнали насильства.
"Проводжу огляд і також надаю певну психологічну допомогу пацієнткам, які звертаються до нас за допомогою. Наш кабінет забезпечений всіма необхідними медикаментозними засобами, а також всім необхідним інструментарієм для проведення як гінекологічного огляду, так і для проведення якихось необхідних маніпуляцій, забору матеріалу. Тобто все необхідне для надання допомоги пацієнтам в кабінет є".

Завідувач приймального відділення обласної лікарні Ярослав Рудчик каже, весь медперсонал відділення пройшов навчання з надання допомоги жінкам, які зазнали насильства. Все необхідне обладнання в кабінеті було закуплене за кошти міжнародних благодійних організацій.
"Фондом надано обладнання дороговартісне: гінекологічне крісло, крісло багатофункціональне. Є можливість під’їхати під інвалідний візок, якщо людина з обмеженими можливостями, столик маніпуляційний і шафу з медикаментами, ширма, крісло, ноутбук та принтер".

За словами директорки департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Ольги Ярмоленко, таких гінекологічних кабінетів на Тернопільщині три: окрім Тернополя, є ще у Кременці та в Чорткові. Працюють вони від початку року в багатопрофільних лікарнях.
"Тут жінка одночасно отримує всі види допомоги, звертається за гінекологічною, в процесі спілкування з’ясовуються різні обставини, другим моментом йде психологічна допомога. В кожній багатопрофільній лікарні в нас працюють психологи, якщо у випадку того, що жінка потребує інших видів медичної допомоги, то ця багатопрофільна лікарня це забезпечує".

Проєкт кабінетів швидкої гінекологічної допомоги у Тернопільській області реалізовує громадська організація "Відродження нації", його представниця Ольга Горошко каже, за 2 місяці роботи в такі кабінети за допомогою звернулися 37 жінок, серед яких переселенці.
"Кабінет працює 24/7, цілодобово, обслуговує жінок, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства і не тільки. Жінка, яка має нагальну потребу у зверненні, вона почувається погано, або постраждала від ще якихось видів насильств може звернутися у цей кабінет для надання медико-психологічної допомоги".

Загалом таких кабінетів в Україні є 20 в 6 областях.
Читайте також
- Домашнє насильство: щодня у Тернополі фіксують до семи звернень