Домашнє насильство: щодня у Тернополі фіксують до семи звернень

Домашнє насильство: щодня у Тернополі фіксують до семи звернень

Домашнє насильство: щодня у Тернополі фіксують до семи звернень
Суспільне Тернопіль

За три місяці на Тернопільщині 8 692 особи повідомили про насильство. Про це Суспільному повідомила виконувачка обов`язків начальника Департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Оксана Смолій.

За її словами, інформаційні кампанії, конкурси, трансляція тематичних відеороликів, флешмоби мають привернути увагу громадськості до проблем подолання насильства за ознакою статі, торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми.

"Цьогоріч уряд затвердив 1 994 561 грн субвенцій з держбюджету для створення спеціалізованих служб, які будуть займатися підтримкою постраждалих від різних форм насильства. Вони будуть створені у 5-ти об`єднаних територіальних громадах Тернопільщини", – каже Смолій.

8 грудня представники усіх ОТГ Тернопільщини також долучаться до онлайн конференції в Zoom. Соціальних працівників ознайомлять, як працювати з людьми, які потрапили у трудове рабство. Про це розповіла начальниця Головного управління Національної сервісної служби у Тернопільській області Наталія Найчук.

В обласному центрі вже понад два роки на базі Тернопільського районного управління поліції діє окремий підрозділ, який реагує на факти домашнього насильства. Щодня його працівники отримують 7 таких повідомлень.

За словами начальника відділу міграційної поліції ГУ Національної поліції в області Олександра Буняка, правоохоронці виявляють осіб, які займаються торгівлею людьми. Цьогоріч відкрито 4 таких кримінальних провадження за фактами сексуальної експлуатації жінок.

"Найчастіше наших жінок відправляють у сексуальне рабство до країн – призначення: Туреччину, ОАЕ, Польщу", – каже Буняк.

На Тернопільщині щомісяця фіксують 1 000 звернень, які стосуються торгівлі людьми
Пресконференція. Суспільне Тернопіль

Директорка з розвитку ГО ТМЖК "Відродження нації" Оксана Шлюсар каже, що на гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми в Україні щомісяця надходить понад 1 000 звернень.

"Нещодавно зателефонувала жінка, яка потрапила у сексуальне рабство в Польщі. Щоб віддати борг, вона влаштувалася на роботу готельною покоївкою. Але згодом її звинуватили у крадіжці та запропонували відшкодувати збитки наданням сексуальних послуг. У цьому рабстві жінка була три місяці. Вона змогла втекти, але тепер знову планує їхати на заробітки за кордон. Адже найчастіше жертвами трудового чи сексуального рабства стають особи, які перебувають у складних життєвих ситуаціях", – розповіла Оксана Шлюсар.

Понад 100 заходів відбудеться на Тернопільщині під час Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Вона розпочалася 25 листопада і триватиме до 10 грудня.

У 2020 році на Тернопільщині зареєстрували 10 797 звернень з приводу насильства. Протягом 2012 – 2021 років було 3000 звернень щодо торгівлі людьми. Акцію "16 днів проти насильства" ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році.

Автор: Анжела Шова

Що відомо

На початок