Туреччина заперечує експорт товарів для військових потреб Росії

Туреччина заперечує експорт товарів для військових потреб Росії

ЗМІ
Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ Туреччини
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Фото: AP

У Туреччині заявили, що не постачають до Росії товари, які вона може використовувати у війні проти України.

Як повідомляє Reuters, про це сказав міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу після зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном в Анкарі 20 лютого.

“Неправда, що ми експортували до Росії продукцію, яка може бути використана в оборонній промисловості. Ми попросили Сполучені Штати повідомити, якщо є якісь порушення щодо цього питання”, — сказав Чавушоглу.

Він також додав, що Туреччина не дозволить порушувати санкції США та Європи. Міністр також зауважив, що Анкара вживатиме заходів, якщо будуть виявлені подібні порушення. Він наголосив, що збільшення торгівлі Туреччини з Росією в першу чергу пов’язане з імпортом газу та енергоресурсів, вартість яких потроїлася.

Як пише видання, у лютому високопосадовці міністерства фінансів США спілкувалися з турецьким урядом та представниками приватного сектору. Вони закликали до більш тісної співпраці у боротьбі з потоком товарів, які можуть бути використані російською військовою промисловістю.

Санкції проти Росії

Після початку повномасштабної війни Росії проти України країни ЄС та Сполучені Штати застосували до РФ економічні санкції. Загалом від 24 лютого минулого року прийнято 9 обмежувальних санкційних пакетів аби послабити російський ВПК та економіку країни. Вони включають як заборону на товари широкого вжитку, так і на товари, які стосуються стратегічних галузей промисловості.

Що може увійти до 10 пакету санкцій ЄС

Окрім російської промисловості, ЄС планує додати RT Arabic і Sputnik Arabic до своєї заборони на мовлення путінських пропагандистських каналів. Про це пише EUobserver з посиланням на 146-сторінковий список товарів, які не можна експортувати до Росії.

Він відключає ще чотири російські банки від міжнародної платіжної системи Swift, в тому числі “Альфа-Банк”, “Тинькофф” і “Росбанк”. А також накладає візові заборони та заморожує активи ще близько 130 російських громадян.

ЄС вперше забороняє російським громадянам обіймати керівні посади в компаніях "критичної інфраструктури", таких як власники газосховищ.

Також планується накласти нові штрафи на банки та окремих банкірів, які допомагають росіянам приховувати свої статки в ЄС.

10-й раунд санкцій ЄС також обговорюватиметься міністрами закордонних справ на цьому тижні перед ухваленням і все ще може бути змінений, нагадує видання.

Напередодні стало відомо, що Європейська комісія відмовилася від планів накласти санкції на російський ядерний сектор або його представників у наступному пакеті санкцій. Про це у четвер, 16 лютого, повідомили три дипломати в інтерв'ю виданню Politico.

Читайте також

10-й пакет санкцій ЄС: росіяни можуть залишитися з алмазами, але без унітазів — ЗМІ

Туреччина не буде обслуговувати підсанкційні літаки з РФ, Білорусі та Ірану

США ввели санкції проти компаній, які підтримують ВПК Росії

На початок