США ввели санкції проти компаній, які підтримують ВПК Росії

США ввели санкції проти компаній, які підтримують ВПК Росії

США ввели санкції проти компаній, які підтримують ВПК Росії
Ілюстративне фото: Getty Images

Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції проти Росії. До "чорного списку" потрапили 10 фізичних осіб та 12 компаній, які в обхід санкцій підтримують російський оборонно-промисловий комплекс. Про це йдеться й повідомленні Мінфіну США.

Під санкції потрапили компанії з Болгарії, Ізраїлю, Кіпру, Латвії та Сінгапуру. Вони пов'язані з електронно-обчислювальним обладнанням, оборонними розробками, торгівлею та будівництвом.

Крім того, під санкції потрапив торговець зброєю з Росії та Кіпру Ігор Зіменков і його син Джонатан. Вони використовували підставні компанії, щоб оплачувати проєкти, пов'язані з оборонною промисловістю РФ.

Стверджується, що "мережа Зіменкова" брала участь у зміцненні воєнних можливостей Росії, постачаючи російським компаніям високотехнологічне обладнання вже після 24 лютого минулого року.

Також учасники цієї мережі, як стверджують у відомстві, підтримували відносини з "Рособоронекспортом" та "Ростехом", раніше включеними до санкційних списків. Ігор Зіменков, як стверджується, також сприяв продажам білоруської військової техніки до країн Латинської Америки, а також порушення санкцій США.

Під санкції потрапив також Олександр Вольфович, якого Мінфін США називає торговцем зброєю, що живе на Кіпрі і пов’язаний з "мережею Зіменкова", і шість пов’язаних з ним компаній на Кіпрі, в Болгарії та Ізраїлі. Санкції запроваджено і проти двох синів Вольфовича, а також проти трьох бізнесменів з громадянствами Узбекистану та Ізраїлю, які, як стверджується, також співпрацювали з Зіменковим.

У Мінфіні зазначили, що відтепер все майно, що належить зазначеним особам і підприємствам на території США чи перебуває під контролем американських представників, є заблокованим.

"Крім того, будь-які організації, які прямо чи опосередковано належать одній чи кільком заблокованим особам на 50 та більше відсотків, також блокуються", – додали у відомстві.

"Відчайдушні спроби Росії використовувати маріонеток для того, щоб обійти санкції США, демонструють, що санкції значно ускладнили і зробили дорожчим для російського ВПК відновлення постачання військової машини Путіна", – заявив заступник міністра фінансів Воллі Адеємо.

Читайте також

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на 6 місяців

В Іспанії арештований британець, який допомагав обійти санкції російському олігарху Вексельбергу

На початок