У Кропивницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Вшанування розпочались з покладання квітів до пам’ятної дошки Герою України Віктору Чміленку на будівлі обласної адміністрації.
20 лютого, дев’ять років тому на вулиці Інститутська у Києві силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Загиблих назвали Небесною Сотнею.
Пам'ять усіх загиблих майданівців вшанували на центральній площі, де стоїть пам’ятний знак Героям Небесної Сотні. Панахиду за загиблими відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк.
На ялинах, розташованих біля будівлі облдержадміністрації, у пам'ять про загиблих на Євромайдані, розвісили паперові витинанки у формі янголів. Це акція"Ангели пам'яті". Її влаштували у Кропивницькому ввосьме.
Співорганізаторка акції Тетяна Ткаченко розповіла, акцію у 2015 році започаткувала громадська діячка Анжеліка Рудницька. "З того часу ми виходили й вивішували янголів. Це вшанування героїв, бо вони наші ангели".
З її слів, на деревах розвісили тисячу витинанок.
Учасниця Революції Гідності Любов Торіна згадує: "Я пам’ятаю як у Києві носили поранених дітей, які хотіли захистити Україну. Було дуже боляче дивитись на їхні страждання. Вся молодь тоді прагнула бути у Європейському союзі".


Кропивничанин Юрій Митрофаненко розповів, брав участь у Революції Гідності з 30 листопада, будував там барикади на вулиці Грушевського. Потому періодично приїжджав у грудні.
"Спогади про 20 лютого двоякі, по-перше, це по телебаченню, бачиш, яка бійня відбувається в Києві, як люди з дерев'яними щитами б’ються проти тих, хто з автоматами, снайперськими гвинтівками й ти цим захоплюєшся. А друга частина спогадів — це 16-17 година, площа тоді ще Кірова нині Героїв Майдану — наймасштабніший, найвелелюдніший мітинг. Тоді майданівці врятували незалежну Україну. Що буває коли революція не перемагає, ми бачимо на прикладі Білорусі. Спочатку вони втрачають демократію, свободу та гідність, а потім вони втрачають незалежність".

Вважає, мети тоді протестувальники досягли й Україна стала ближча до Євросоюзу.
"Багато чого змінилось з того часу. Президент Петро Порошенко у червні 2014 підписав угоду про асоціацію тією самою ручкою, якою її не підписав Янукович. Ми отримали безвіз, нас вже кличуть в європейську спільноту і готові нас прийняти. Ми стали ближчими до НАТО. Головне, ми доводимо, що ми Європейська нація і відстоюємо, європейські цінності. Тобто Євромайдан переміг — це однозначно".



За підрахунками Суспільного на площі Героїв Майдану зібрались 200 містян.
Що відомо
- Наприкінці 2013 та на початку 2014 років в Україні почались протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Масове протистояння на Майдані відбулось у Києві з 18 по 20 лютого. Тоді загинули 107 протестувальників та 13 міліціонерів. День Героїв Небесної Сотні відзначають в Україні 20 лютого. Акцію "Ангели пам‘яті" ініціювала співачка і ведуча Анжеліка Рудницька 2014 року.
- Віктор Іванович Чміленко народився 4 лютого 1961 у місті Бобринець Кіровоградської області. Український фермер, громадський активіст, учасник Євромайдану. Загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року. 24 лютого 2014 року на честь Віктора Чміленка перейменували одну з центральних вулиць міста Кіровоград, нині – Кропивницький.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб