"Стовідсоткове зловживання силою": Китай прокоментував інцидент з аеростатом в повітряному просторі США

"Стовідсоткове зловживання силою": Китай прокоментував інцидент з аеростатом в повітряному просторі США

"Стовідсоткове зловживання силою": Китай прокоментував інцидент з аеростатом в повітряному просторі США
Міністр закордонних справ КНР Ван Ї на Мюнхенській конференції, 18 лютого 2023 року. Фото: AP

Китайський аеростат, який збили Сполучені Штати, не становив загрози для країни та не мав військового призначення.

Про це під час Мюнхенської безпекової конференції заявив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.

"Здається, що всі дуже уважно слідкують за інцидентом з повітряною кулею, яка стала центром гарячих суперечок. Я розкажу деякі факти. Ми дуже чітко сказали США: "Це неозброєний цивільний повітряний корабель. У нього обмежена можливість до самостійного керування", — зазначив він.

За словами посадовця, Китай попросив США урегулювати це питання спокійно та професійно, консультуючись з китайською стороною.

"На жаль, США проігнорували ці факти і використали винищувачі, щоб збити кулю. Це абсурд та істерика. Це стовідсоткове зловживання силою, це порушення Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Ми це не приймаємо", — сказав Ван Ї.

На думку китайського урядовця, такі дії США демонструють їхню слабкість.

"Це не показує, що Америка сильна. Навпаки, це показує протилежне", — підсумував він.

Що відомо про вторгнення об’єктів у повітряний простір Північної Америки

2 лютого над американським штатом Монтана зафіксували повітряну кулю, обладнану приладами для стеження. У Пентагоні заявили, що за даними американської розвідки, це китайський розвідувальний аеростат. У відповідь на порушення повітряного простору США Вашингтон скасував візит держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. МЗС Китаю заявило, що куля використовувалась для метеорологічних спостережень.

4 лютого американські військові знищили китайський аеростат, який перетнув повітряний простір країни. МЗС Китаю висловило "сильне невдоволення і протест проти застосування США сили для атаки на цивільні безпілотні літальні апарати".

10 лютого винищувачі Північного командування США збили невідомий об’єкт, що летів на великій висоті в повітряному просторі поблизу Аляски. Американські військові спостерігали за летючим об'єктом протягом 24 годин.

17 лютого президент Джо Байден заявив, що наразі немає підтверджень того, що три кулі, які США збили протягом останніх кількох днів, пов’язані з китайською програмою спостереження.

Читайте також

США збили ймовірний китайський аеростат-шпигун. Китай висловив невдоволення

На початок