Американські військові збили "невідомий летючий об’єкт" біля Аляски — Кірбі

Американські військові збили "невідомий летючий об’єкт" біля Аляски — Кірбі

Американські військові збили "невідомий летючий об’єкт" біля Аляски — Кірбі
. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

Винищувачі Північного командування США збили невідомий об’єкт, що летів на великій висоті в повітряному просторі поблизу Аляски. Американські військові спостерігали за летючим об'єктом протягом 24 годин. Про це на брифінгу заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

"Об'єкт летів на висоті 40 тисяч футів (12 тис. м) і становив обґрунтовану загрозу безпеці цивільної авіації. З міркувань обережності і за рекомендацією Пентагону президент Байден наказав військовим збити об'єкт, що вони і зробили", — сказав він.

За словами Кірбі, об’єкт збили винищувачі Північного командування США. Його рештки впали в районі територіальних вод США.

За словами представника Білого дому, об’єкт був "розміром приблизно з невеликий автомобіль".

"Ми називаємо це об'єктом, тому що це найкращий опис, який ми маємо на цей час. Ми не знаємо, кому він належить, чи є він державним, корпоративним чи приватним. Ми просто не знаємо", — сказав він.

Кірбі також зазначив, що поки що незрозумілим є призначення об’єкта. За його словами, США очікують, що зможуть підняти уламки, оскільки вони впали на те, що, на їхню думку, є кригою.

"Буде вжито заходів щодо відновлення, і ми сподіваємося, що воно буде успішним, і тоді ми зможемо дізнатися про це трохи більше", — сказав він.

Це вже другий випадок знищення летючого об'єкта, який перебував в американському повітряному просторі за останні тижні.

2 лютого над американським штатом Монтана зафіксували повітряну кулю, обладнану приладами для стеження. У Пентагоні заявили, що за даними американської розвідки, це китайський розвідувальний аеростат. У відповідь на порушення повітряного простору США Вашингтон скасував візит держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. МЗС Китаю заявило, що куля використовувалась для метеорологічних спостережень.

4 лютого американські військові знищили китайський аеростат, який перетнув повітряний простір країни. МЗС Китаю висловило "сильне невдоволення і протест проти застосування США сили для атаки на цивільні безпілотні літальні апарати".

Читайте також

Китай надає Росії технології для війни проти України — WSJ

На початок