США збили ймовірний китайський аеростат-шпигун. Китай висловив невдоволення

США збили ймовірний китайський аеростат-шпигун. Китай висловив невдоволення

США збили ймовірний китайський аеростат-шпигун. Китай висловив невдоволення
Фото: twitter.com/joehick58

Сполучені Штати 4 лютого знищили китайський аеростат, який перетнув повітряний простір країни, ймовірно, з розвідувальною метою та став причиною дипломатичного скандалу. Збройні сили США використовували винищувачі з авіабази Ленглі у Вірджинії, щоб збити китайську повітряну кулю о 14:39 у суботу.

Про це повідомляють AP News та CNN.

"Сполучені Штати в суботу збили ймовірну китайську повітряну кулю-шпигун біля узбережжя Кароліни після того, як він перетнув важливі військові об'єкти по всій Північній Америці і став останньою точкою загострення напруженості між Вашингтоном і Пекіном", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, у територіальних водах США в Атлантичному океані проводилася операція з вилучення уламків повітряної кулі, яка летіла на висоті близько 18 000 метрів і, за оцінками, була розміром із три шкільні автобуси.

Раніше у суботу президент США Джо Байден у відповідь на питання про повітряну кулю заявив журналістам, що "ми подбаємо про це". Федеральне авіаційне управління та берегова охорона працювали над тим, щоб очистити повітряний простір та воду під повітряною кулею, коли вона досягла океану.

На відеокадрах, оприлюднених в інтернеті, помітно невеликий вибух, після кого повітряна куля впала у воду.

Поблизу були помічені військові літаки США, а в океан були надіслані кораблі для проведення пошукової операції.

За інформацією CNN, Збройні сили США використовували винищувачі з авіабази Ленглі у Вірджинії, щоб збити китайську повітряну кулю о 14:39 у суботу.

За словами високопоставленого військового чиновника США, була використана одна ракета AIM-9X. Американські військові використовували літаки F-22, з яких її і випустили.

Тим часом ВПС Колумбії досліджують походження повітряної кулі, поміченої у своєму повітряному просторі. Вона вже покинула повітряний простір країни після того, як її відстежила система національної оборони. Кулю виявили вранці 3 лютого на висоті понад 16,7 км "у північному секторі країни, рухаючись із середньою швидкістю 46,3 км/год.

Як відреагували у Китаї на збиття аеростата

МЗС Китаю висловило "сильне невдоволення і протест проти застосування США сили для атаки на цивільні безпілотні літальні апарати", повідомляє ВВС.

"Китайська сторона неодноразово інформувала американську сторону після перевірки, що аеростат призначений для цивільного використання і потрапив на територію США через форс-мажорні обставини", — заявили в МЗС Китаю.

У відомстві зазначили, що це була "абсолютна випадковість".

Читайте також

Над США помітили китайський аеростат, держсекретар скасовує візит у КНР

На початок