Землетрус у Туреччині та Сирії: загинуло понад 45 тисяч людей

Землетрус у Туреччині та Сирії: загинуло понад 45 тисяч людей

Землетрус у Туреччині та Сирії: загинуло понад 45 тисяч людей
Фото: Оксана Сенів/Суспільне

Станом на 18 лютого кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії зросла до більш як 45 тисяч людей, унаслідок трагедії зруйновано близько 264 тисяч квартир.

Про це повідомляє Reuters.

"Понад 45 000 людей загинули внаслідок землетрусу, що вразив Туреччину та Сирію, очікується, що кількість жертв зросте: близько 264 000 квартир у Туреччині зруйновано, і багато хто досі вважається зниклим безвісти", — пише видання.

Напередодні, 17 лютого, у Туреччині з-під завалів врятували ще трьох людей, повдіомляє видання. Кількість загиблих у Туреччині натепер становить 39 672 людини, на півночі Сирії зафіксовано понад 5 800 смертей. Кількість жертв у Сирії не змінювалась впродовж кількох останніх днів.

У мечетях всього світу в п’ятницю, 17 лютого відбулись панахиди за загиблими, адже для більшості із жертв не змогли провести традиційні поховання через масштаб катастрофи.

Місцеві команди добровольців продовжували шукати вцілілих під завалами 17 лютого в той час, як рятувальники з інших країн завершили свою роботу.

Що відомо про землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року.

Станом на 14 лютого, у Туреччині загинуло 5 українців, 7 вважаються зниклими безвісти. Українським дипломатам вдалося розшукати 136 громадян України та евакуювати 37.

16 лютого на півдні Туреччині у провінції Хатай стався новий підземний поштовх магнітудою 5.1 балли. Губернатор Хатая Рахмі Доган заявив, що вони не отримували жодних повідомлень після землетрусу, за його словами поштовхи "не мали негативних наслідків".

Читайте також

Родина із Запоріжжя загинула під завалами у Туреччині

"Тиждень живемо в автівці біля руїн. Чекаємо на братове тіло". Турецький Кахраманмараш після землетрусу — репортаж Суспільного

Чи прогнозували потужні землетруси в Туреччині та Сирії? Пояснює сейсмолог

Понад 8 днів очікування. Рятувальники у Туреччині дістали з-під завалів собаку

На початок