Столичний кінолог розповів, чим допомагають собаки під час воєнного стану

Столичний кінолог розповів, чим допомагають собаки під час воєнного стану

Столичний кінолог розповів, чим допомагають собаки під час воєнного стану
Скріншот з трансляції

Від початку повномасштабного вторгнення багато спеціалістів почали працювати для розмінування деокупованих територій, виявлення вибухонебезпечних речовин та диверсантів. Але камуфляжну форму одягнули й чотирилапі друзі. Як розповів Суспільному інспектор-кінолог кінологічного центру ГУ Нацполіції Києва Євген Сорокун, з настанням війни для собак теж побільшало роботи.

Полісмен зі своїм чотирилапим побратимом працює в парі 3 роки. Він розповідає, що пес допомагає з пошуками вибухових речовин, пристроїв, зброї та боєприпасів.

За словами кінолога, у собак й до повномасштабного вторгнення було багато роботи із обшуками та замінуваннями.

"Зараз, під час війни, приїжджає багато переселенців девергешників, колаборантів, які перевозять у автомобілях та поїздах вибухові речовини. Вони просто приїжджали в Київ, захоплювали авто швидкої, одягали форму поліції або в одяг переселенців і могли з собою щось перевозити. Через це — підвищена небезпека на вокзалах та працює більше собак. Робота стала більш насиченішою для них (собак — ред.)" — зазначає правоохоронець.

Наразі у кінологічному центрі проходять службу 46 собак, які допомагають із пошуком вибухових предметів, трупів людей та наркотиків. Євген розповідає, що від початку війни волонтери допомагали центру. Надавали корм для собак, амуніції на ошийники та спеціальні іграшки.

Що відомо про тренінги та стерилізацію домашніх тварин у Києві

Лікарі комунального підприємства "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" безплатно стерилізували домашніх тварин, власниками яких є люди пенсійного віку. Спочатку планувалось зробити 30 безплатних операцій, однак через значний попит на послугу, лікарі вирішили збільшити кількість стерилізацій.

Із 4 до 11 жовтня у клініках КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" безкоштовно стерилізували домашніх тварин. Скористатись пропозицією могли соціально-незахищені верстви населення. Акцію присвятили Всесвітньому дню захисту тварин.

У серпні у Києві в тимчасовому притулку для тварин, що розташований на території Національного комплексу "Експоцентр України", ветеринари провели безплатний тренінг з надання першої допомоги тваринам.

У Києві в парках проводили безкоштовні майстер-класи з адаптації тварин в умовах війни. На майданчиках вигулу тренуються з тваринами, а також діляться знаннями з їхніми власниками.

У Києві запровадили Telegram-бот "Твій вет Київ". Тут власники тварин зможуть отримати безплатну консультацію щодо утримання і лікування домашніх улюбленців.

Читайте також

Як навчити собаку виконувати команди. У Києві провели майстер-клас

На початок