Як поводитись із тваринами під час бойових дій: у Києві проводять тренінги

Як поводитись із тваринами під час бойових дій: у Києві проводять тренінги

Як поводитись із тваринами під час бойових дій: у Києві проводять тренінги
Фото: Ліля Гончарук, Суспільне

У Києві в парках проводять безкоштовні майстер-класи з адаптації тварин в умовах війни. На майданчиках вигулу тренуються з тваринами, а також діляться знаннями з їхніми власниками. Суспільне дізналось у кінолога поради, як допомогти тваринам у період воєнного стану.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Ліля Гончарук.

Адаптуватись тваринам в умовах війни допомагає кінолог Владислав Плахтій. У парках столиці він навчає власників та їхніх улюбленців безкоштовно.

Чоловік починав свою кар'єру з військового кінолога, за контрактом служив прикордонником. Нині він ділиться із власниками домашніх улюбленців знаннями, як правильно діяти в умовах, коли тварина потрапляє під вплив слухових подразників — голосних вибухів, сирен. За словами кінолога, починати слід з елементарного завдання — як правильно вводити улюбленця на повідку.

"Коли люди спускаються в укриття, воно може бути і в сусідньому будинку, люди з собою беруть необхідні предмети, щоб їх не втратити. Підтягування повідка заважає, впливає на безпеку. До прикладу — Буча, Ірпінь, ми бачили, як люди собак по 40 кілограмів несли на руках, тому що собака не йшов, а просто впадав у ступор і залишався на місці" — зазначив кінолог.

Під час тренінгу Владислав Плахтій розповів власникам про адаптацію тварин в умовах війни у парку імені Романа Шухевича.

Киянка Яна привела на повідку собаку Нору, яка з’явилась у їхній родині п’ять років тому.

"Вона звичайна дворняга, ми спершу думали її кудись пристроїти, але пристроїли собі", — розповіла Яна.

Як поводитись із тваринами під час бойових дій: у Києві проводять тренінги
Як поводитись із тваринами під час бойових дій: у Києві проводять тренінги. Фото: Ліля Гончарук, Суспільне

Вона каже, що Нора — активна та дружня собака, але коли почалась війна, у тварини виник стрес.

"Коли в Києві почались вибухи, Нора сиділа в самій ванні, за шторкою, виходила на вулицю один раз на день в туалет, і бігла назад, у ванну. Собака активна, але не гуляла, не бігала, не їла, схудла, я давала їй заспокійливе. Трошки почала відходити в квітні", — розповіла власниця собаки.

Про те, що в парку будуть заняття, Яна дізналась випадково. Кінолог показав жінці, як правильно давати Норі смаколики, як тримати повідок та розповів основні поради.

"Якщо тварина лякається, її не треба лупцювати, щоб вона ще більше боялась. Наступне — рух поруч і обов'язково робота зі спорядженням, більшість неправильно використовує повідки. Або засильно тягнуть, або неправильна фіксація. Ви не намотуєте повідок на руку, не берете його в "гармошку", тобто не складаєте його в руку, а тримаєте вільно. Коли у тварини стан стресу, не загладжуйте її, можна зробити масажні рухи в області мордочки. В проміжку між тривогою пропрацьовуйте мотиваційні вправи, максимально використовуйте смаколики, не так, що сказали собаці "ім'я, сидіти, лежати" — і один смаколик дали, так не працює. Потрібно, одна дія — одне заохочення, тобто лежати — отримує смаколик", — ділиться порадами кінолог Владислав Плахтій

Владислав каже, що ці навички власники домашніх улюбленців мають пропрацювати вдома. Заняття будуть продовжуватись надалі, з графіком можна ознайомитись на фейсбук-сторінці "Центру захисту тварин".

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 164. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок