Суд відсторонив Павелка від посади президента УАФ. Той вже подав апеляцію

Суд відсторонив Павелка від посади президента УАФ. Той вже подав апеляцію

Суд відсторонив Павелка від посади президента УАФ. Той вже подав апеляцію
Facebook / andriy.pavelko

Як відреагували на рішення суду в Українській асоціації футболу.

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання про відсторонення від посади президента Української асоціації футболу Андрія Павелка до 17 березня. Про це повідомив журналіст Костянтин Андріюк.

Про вимогу прокуратури відсторонити Павелка та генерального секретаря Юрія Запісоцького в УАФ повідомили 13 лютого. Обидва функціонери фігурують у справі про ймовірні корупцію при будівництві футбольних полів та розкрадання коштів.

У листопаді 2022 року Павелка було заарештовано терміном на дві місяці. Та під вартою очільник УАФ не перебував - за нього було внесено заставу в розмірі 9.88 мільйона гривень.

На пресконференції в січні Павелко називав звинувачення проти себе "безперспективними та штучними". А після новин про задоволення клопотання прокуратури про місячне усунення функціонера від посади з офіційною заявою знову виступили в Асоціації.

Як відреагували в УАФ

У дописі на сторінках Асоціації в соцмережах зазначили, що рішення не матиме практичного значення. Павелко залишатиметься на посаді щонайменше до закінчення розгляду апеляції, яку вже спрямували до судової інстанції.

В організації додали, що рішення усунути Павелка носить дискримінаційний характер та є порушенням статутів УЄФА та ФІФА, що вимагають дотримуватися принципу невтручання третьої сторони в діяльність футбольних федерацій.

"Вказане рішення Печерського суду не матиме жодних правових наслідків для діяльності Української асоціації футболу. А тому, очевидно, спрямоване виключно на дискредитацію керівництва Асоціації та українського футболу в цілому, зокрема, і в очах міжнародної футбольної спільноти напередодні виборів членів Виконкому УЄФА".

"Це рішення є абсолютно необґрунтованим та грубо суперечить статутам УЄФА та ФІФА, які безапеляційно забороняють втручання місцевих судів у роботу національних футбольних організацій".

"Поява цього незаконного та юридично безпідставного рішення Печерського суду є чітким підтвердженням того факту, що тиск на керівництво Асоціації через підконтрольні правоохоронні органи здійснюється окремими особами штучно в інтересах, зокрема, «країни 404», яка прагне позбавити Україну представництва в УЄФА".

Продовжуватиме виконувати свої функції і Юрій Записоцький. Його усунення терміном на один місяць також оскаржуватиметься організацією.

Андрій Павелко: що відомо

  • У квітні 2023 року Павелко переобиратиметься на новий чотирирічний термін у виконавчому комітеті УЄФА. Вибори відбудуться 5-го числа в португальському Лісабоні.
  • Членом виконкому УЄФА очільник УАФ є від 2019 року. Загалом різні посади в континентальній керівній організації Павелко обіймає з 2015 року.
  • Українську асоціацію футболу (на той час - Федерацію футболу України) Павелко очолив у 2015 році. На посаді він змінив Анатолія Конькова, що керував організацією у 2012-2015 роках.
На початок