Прокуратура вимагає відсторонити Павелка від посади президента УАФ. В асоціації клопотання назвали "протиправним"

Прокуратура вимагає відсторонити Павелка від посади президента УАФ. В асоціації клопотання назвали "протиправним"

Прокуратура вимагає відсторонити Павелка від посади президента УАФ. В асоціації клопотання назвали "протиправним"
Андрій Павелко у Facebook

Що взагалі сталося.

Українська асоціація футболу повідомила про клопотання прокуратури відсторонити від посад президента організації Андрія Павелка та генерального секретаря Юрія Запісоцького.

Наприкінці листопада 2022 року Павелко заарештували на два місяці рішенням Печерського районного суду. Під вартою президент УАФ не перебував - йому внесли заставу у розмірі 9.88 млн гривень.

У січні термін арешту Павелка сплинув. А згодом він скликав пресконференцію, де на питання щодо відкритих кримінальних справ проти нього назвав їх "сфабрикованими".

Читайте також: "Безперспективні та штучні". Президент УАФ Андрій Павелко назвав усі кримінальні справи проти себе "сфабрикованими"

Як повідомила пресслужба УАФ, у понеділок, 13 лютого, прокуратура подала до суду клопотання про відсторонення на два місяці Павелка та Запісоцького. Обидва чиновники Української футбольної асоціації фігурували у справі про можливу корупцію при будівництві футбольних полів і отримали підозру у розкраданні коштів.

В УАФ також відзначили, що подібні клопотання прокуратури є "необґрунтованими", а також "прямим втручанням" у діяльність. Та зіслалися на статути ФІФА та УЄФА: у середині грудня УАФ отримала листа від міжнародних футбольних організацій щодо необхідності притримуватися "принципу невтручання третіх сторін в управління своїми справами", за що ризикувала втратити членство.

Наостанок, в УАФ наголосили, що оскаржуватимуть всі "протиправні рішення" в українських і міжнародних судах. Зокрема у Європейському суді з прав людини, куди були направлені позови від керівництва української асоціації.

Що відомо про справу проти Андрія Павелка

  • Арешт проти Павелка у листопаді 2022 року стосувався справи кримінального провадження щодо будівництва заводу з виробництва штучної трави. Президента УАФ звинувачували у розкраданні коштів.
  • Крім цієї справи, за інформацією FootballHub, проти Павелка відкрито ще три: розкрадання грошей УЄФА, погроз фізичного насильства та залякування журналіста. Ще одна справа, як стверджує джерело, була відкрита в Німеччині щодо змови з керівництвом УАФ з метою розкрадання коштів організації.
  • У грудні в УАФ повідомили про спробу проведення віртуального Виконкому федерації без участі Павелка. Саме це стало приводом до листів організації в УЄФА та ФІФА.
На початок