В Україні є потреба в мобілізаційному ресурсі — Гуменюк

В Україні є потреба в мобілізаційному ресурсі — Гуменюк

В Україні є потреба в мобілізаційному ресурсі — Гуменюк
Начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк. Фото: Суспільне Одеса

В Україні є потреба в мобілізаційному ресурсі, оскільки на фронті є підрозділи, які воюють довготривалий час і потребують відновлення. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповіла керівниця пресцентру сил охорони та оборони Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

"Ми розуміємо, що коїться, наприклад, на сході, що там підрозділи дійсно перебувають довготривалий час в таких складних умовах, і вони дійсно потребують відновлення. Тобто виведення з зони активних бойових дій, перебування певний час на більш спокійній території, відновлення сил і повернення на позиції. Для цього і формується мобілізаційний ресурс", — сказала вона.

Гуменюк пояснила, що отримання повістки не означає негайного відправлення на фронт. За її словами, такі заяви — це розганяння пропагандистськими джерелами наративу, що схоплений на вулиці відразу опиняється в окопі.

"Це абсолютна неправда. Оскільки, дійсно, перше – це вивірення даних людей, далі проходження за потреби медичної комісії, якщо ці дані недосконалі, а є така потреба. У ході вже цієї комісії може виявитися, що людина не підлягає мобілізації", — сказала речниця ОК "Південь".

Далі, за її словами, відбувається уточнення обставин, які можуть стати підставою для відтермінування, бо багато хто має бронь, трьох дітей чи є опікуном. Такі люди мають законні підстави, щоб не опинитися в мобілізаційному ресурсі.

"Але для з’ясування цього всього необхідно з’явитися в ТЦК і подати про себе дані. Не сперечатися, а поставитися з розумінням до цього, що в принципі центри комплектування вийшли назустріч вам. Дуже багато хто, до речі, каже: а я не знав, що треба з’являтися і поновляти", — сказала Гуменюк.

Водночас вона визнала, що є певні прогалини в комунікаційній кампанії з мобілізації.

За словами Гуменюк на початку вторгнення була дуже висока хвиля ентузіастів, готових прийти зі зброєю в руках, не зважаючи на свій стан здоров’я, йти захищати Україну.

Вона зазначила, що в Одесі та області була така кількість охочих воювати, що довелося створити другу бригаду територіальної оборони і сформувати резерв вже на третю бригаду.

"Але на той момент, кажімо чесно, не всі усвідомлювали, що війна повномасштабна може тривати так довго. На той момент всі очікували, що за кілька місяців ми переламаємо хребет цьому ворогу і все буде Україна. Воно так і буде. Але потреби в мобілізаційному ресурсі ще є", — сказала Гуменюк.

Читайте також: Українців за кордоном зобов'язали ставати на військовий облік у дипустановах. Є винятки

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проєкту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації і проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. При цьому її посилення після Нового року не планують.

Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого.

У січні начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні почалася 24 лютого минулого року і постійно триває. Ніяких хвиль мобілізації немає, а особовий склад мобілізують за визначеними обліково-військовими спеціальностями: переважно через потребу у фахівцях на нові зразки озброєння.

Читайте також

Мобілізація-2023 і вручення повісток: пояснює начальник центру комплектування

Уряд оприлюднив правила військового обліку для жінок-медиків

Мобілізація: яка ситуація з "ухилянтами" і справами про "непокору" — аналітика від "Опендатабот"

В Одесі зафіксували чергове насильницьке затримання чоловіка людьми у формі: що відомо

На початок