"Це означатиме, що світовий спорт програв". Підручний - про намір президента МОК повернути атлетів з РФ до змагань

"Це означатиме, що світовий спорт програв". Підручний - про намір президента МОК повернути атлетів з РФ до змагань

Ексклюзивно
"Це означатиме, що світовий спорт програв". Підручний - про намір президента МОК повернути атлетів з РФ до змагань
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Як капітан збірної України з біатлону пояснив свою позицію.

Наприкінці січня 2023 року Міжнародний олімпійський комітет сповістив про намір розглянути повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі. Майже рік спортсмени з цих країн перебувають поза міжнародним спортом через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Після критики, яку отримав МОК через рішення повернути атлетів з РФ та Білорусі, президент організації Томас Бах дав пресконференцію. Під час неї він відзначив, що обговорення цього питання відбувається на фоні серйозного занепокоєння, висловленого у звіті експертками Ради ООН з питань людини, що відсторонення атлетів за паспортом є порушенням їхніх прав.

Читайте також: "Історія покаже, хто зробив більше для миру". Інтерв'ю президента МОК про план повернути росіян й дискусії з українцями

В Україні ж на фоні намірів МОК повернути росіян була навіть висловлена позиція щодо ймовірного бойкоту очільником НОК України Вадимом Гутцайтом. А в самій організації було ухвалене рішення сформувати план заходів у разі, якщо атлетів з РФ та Білорусі повернуть до змагань.

Капітан збірної України Дмитро Підручний відреагував на позицію Томаса Баха щодо ймовірного повернення спортсменів з Росії та Білорусі до змагань в умовах війни, яка все ще триває в України. І вважає, що у разі прийняття рішення воно стане помилковим для всього світового спорту.

"Це буде велика помилка, якщо він буде цього добиватися. Це не додасть йому позитивної репутації. Якщо такі люди, як Томас Бах доб’ються цього, це буде велика помилка. Це означатиме, що світовий спорт та цивілізований світ програли цю боротьбу", - сказав Підручний.

Читайте також: "Такі люди, можливо, відпрацьовують російські гроші". Дмитро Підручний відреагував на слова Мартена Фуркада щодо росіян

"Для Росії спорт — один із інструментів пропаганди. Під яким би прапором не виступали, це буде погано для всього світу. Особисто я готовий бойкотувати всі змагання, де будуть окупанти", - додав біатлоніст.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок