"Треба буде прийняти складне рішення". Вадим Гутцайт - про план НОК проти повернення атлетів РФ і ймовірний бойкот Ігор

"Треба буде прийняти складне рішення". Вадим Гутцайт - про план НОК проти повернення атлетів РФ і ймовірний бойкот Ігор

"Треба буде прийняти складне рішення". Вадим Гутцайт - про план НОК проти повернення атлетів РФ і ймовірний бойкот Ігор
Слово і діло

Що сказав очільник НОК України за підсумками асамблеї організації.

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт відповів на запитання журналістів після засідання Генеральної асамблеї НОК щодо можливості бойкоту Олімпіади-2024 через потенційну участь атлетів з РФ і Білорусі.

Генеральна асамблея НОК України була зібрана на фоні позиції Міжнародного олімпійського комітету, який оголосив про намір повернути атлетів з Росії та Білорусі до виступів на міжнародних змаганнях. Після цього Вадим Гутцайт, який очолює НОК України і є міністром молоді та спорту, допустив можливість бойкоту Олімпіади-2024 у разі, якщо спортсменам цих країн дозволять взяти участь у відборі.

За підсумками генеральної асамблеї НОК України презентував план з чотирьох пунктів, на базі яких планує ухвалити рішення щодо бойкоту Олімпіади-2024. І запланував, що остаточно з рішенням про ймовірний бойкот визначитися планують через два місяці.

Читайте також: НОК України сформував план заходів у контексті можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ та Білорусі

Після засідання НОК України Гутцайт взяв участь у зустрічі з журналістами, де відповів на запитання щодо позиції про можливий бойкот Олімпіади-2024 та подальші кроки олімпійського комітету для неповернення атлетів з РФ та Білорусі до змагань.

Гутцайт звернув увагу на те, що остаточна позиція України несформована, оскільки й МОК не оголосив про повернення атлетів з РФ та Білорусі. Однак, на його думку, у НОК України має бути бачення щодо того, що робити у разі негативного рішення від Міжнародного олімпійського комітету.

  • Про рішення генеральної асамблеї НОК України

"У нас є одне: ми працюємо і робимо все, щоб їх [атлетів з РФ та Білорусі на міжнародних турнірах] не було. Якщо вони з'являться, то будемо збиратися та ухвалювати колегіальне рішення, як далі будемо рухатися. Нам потрібно знати, що скажуть спортсмени, тренери. Потрібно всім виважено прийняти рішення: або далі беремо участь, або, як я вже сказав своє особисте бачення, [бойкотуємо]. Але на сьогоднішній день рішення [МОК щодо повернення атлетів з РФ та Білорусі] не прийняте, тож ми працюємо над тим, щоб їх не було".

  • Про випадок з грою українки Катерини Байндль проти росіянки Рахімової на Australian Open

"Підіймав це питання на позачерговій асамблеї. МОК навів приклад цього випадку: як це можливо, що на сьогоднішній день ми працюємо над тим, щоб росіян не було на змаганнях, і у той же час на змаганнях в Австралії наша спортсменка грає проти атлетки з нейтральним прапором. Вітаються вони, не вітаються - це приклад, щоб нам потім довести: "Оскільки ви граєте, то так може бути і у кожному виді спорту". І я вважаю, що потрібно було виступити, показати свою позицію, що ми - українці, виборюємо свою незалежність у війні, і грати з цією спортсменкою я не буду.

Читайте також: Уболівальники прийшли на матч українки Катерини Байндль на Australian Open з російським прапором: як на це реагують

Розмовляв з федерацією [тенісу] - на жаль, вони не підключилися [на генеральну асамблею], і я хотів задати це запитання їм: або ця федерація працює і бореться проти того, щоб вони не виступали, або ж скажіть публічно, що ви підтримуєте агресію. Всі бачили, як на Виконкомі виступила Ольга Харлан і сказала, що не уявляє себе на доріжці поруч з росіянкою. Потім, коли буде прийняте колегіальне рішення, всі порадимося і будемо рухатися далі за якимось планом. Але щоб таких випадків не було".

  • Про можливість бойкоту Україною Олімпіади-2024

"Стосовно того їхати чи не їхати на Олімпіаду - це найголовніший олімпійський форум для кожного спортсмена, родини, яка народила дитину, і вона займався цим спортом. Нам потрібно буде приймати дуже складне рішення, і я впевнений, що це не таке рішення, яке можем ухвалити за секунду чи п'ять хвилин. Нам важливо, щоб на Олімпійських іграх був наш прапор, наші спортсмени були на п'єдесталі, а ми показували, що Україна була, є і буде. Але не у такий трагічний час, що відбувається в нашій країні: скільки гинуть людей, руйнують наших міст. Війна ще не закінчилася, і ми, на жаль, не знаємо, коли вона закінчиться.

Щодо бойкоту - у нас зараз спілкування і одна мета, щоб діяла рекомендація щодо неучасті російських спортсменів. Це головне. Коли вже всі важелі будуть зроблені і нас не почують, то буде крайнім заходом обговорювати це питання".

  • Чи порушує Україна "олімпійську хартію" заявами щодо неможливості допуску атлетів з РФ та Білорусі до змагань

"Порушення хартії? А порушення перемир'я це не порушення хартії? Порушили перемир'я, а зараз йдуть дискусії щодо повернення. Повторюся: у нас гинуть люди, ми воюємо за свою незалежність. Хтось підіймає питання щодо порушення хартії, а ми - про те, що хочемо жити у вільній, незалежній та демократичній країні, і за це боремося. Тому не розумію, як ми порушуємо хартію, а ті, хто порушив перемир'я, її не порушують".

  • Які кроки вже зробив НОК України щодо неповернення атлетів з РФ та Білорусі до турнірів

"Ми написали листа на президента МОК, що повністю не підтримуємо початок консультацій про повернення російських та білоруських спортсменів. Написали листи всім членам Виконкому, олімпійським комітетам інших країн, президентам федерацій. Збирали президентів національних федерацій, щоб вони працювали на своєму рівні, бо вони є членами міжнародної федерації. Він [президент федерації] має працювати разом зі своїм Виконкомом, спортсменами. Розмовляв з президентами НОК Литви, Латвії, США, Польщі, отримав лист-запрошення на зустріч до колег президентів НОК, щоб ми обговорювали питання недопуску. Ми звертаємося до всіх, так і працюємо. У нас немає іншого шляху".

  • Про позицію Південної Кореї щодо участі атлетів з РФ на азійських турнірах

"Південна Корея вже зробила звернення, що хочуть отримати роз'яснення, на яких умовах їх допускають. Це цікаво, бо я так розумію, що всередині вони [в олімпійському комітеті Азії] могли це не обговорити. Знаю про це питання, воно підіймалося ще 19 січня, коли я був присутній на олімпійському саміті МОК - вже тоді йшли консультації щодо можливості допуску [атлетів з РФ та Білорусі]. Президент Томас Бах доповів щодо того, скільки багато було зроблено для України, але в кінці запропонував відкрити дискусію щодо допуску/недопуску. Я взяв слово і висловився однозначно проти допуску російських спортсменів. А потім виступив тимчасовий голова азійського континенту з олімпійських НОКів та запропонував надати всі можливі умови, щоб вони брали участь на азійському континенті для отримання ліцензій. НОК це сприйняв, я так розумію, що це теж ще не остаточно і йде обговорення, оскільки корейський НОК запитав. Будемо дивитися, як і що буде відбуватися".

Читайте також: Олімпійський комітет Азії сповістив членів про участь росіян в Азійських іграх. Південна Корея вимагає роз'яснень

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок