Швеція передає БМП та Archer Україні — прем'єр

Швеція передає БМП та Archer Україні — прем'єр

Уточнено
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон 15 лютого 2023 року в Києві
. Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон 15 лютого 2023 року в Києві. Фото: АР

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон під час візиту в Україну 15 лютого підтвердив, що Швеція передасть Україні 51 бойову машину піхоти (БМП) та самохідні артилерійські установки (САУ) Archer, а також протитанкову зброю, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми будемо надавати стільки підтримки, скільки потрібно, як в економічному та оборонному аспектах. Наш останній пакет оборонної допомоги — 51 бойова машина, Archer. Ми вважаємо, що вони вплинуть значно на бойову спроможність сил України", — сказав він.

Коментуючи постачання Archer Україні, шведський прем'єр не став говорити про точні дати постачання.

"Ви розумієте, з яких причин, але є і практичні питання, які пов’язані зокрема з підготовкою. Отже, якомога швидше", — сказав Крістерссон.

За словами Крістерссона, Швеція ще до початку цього вторгнення РФ була серед найбільших донорів двосторонньої підтримки Україні.

"Цього року ця підтримка збільшилася значно — до 1 млрд 200 тисяч доларів. Також ми даємо дуже значну підтримку через ЄС, і загальна підтримка зараз досягає 67 млрд євро", — додав він.

Премʼєр додав, що Швеція планує збільшити тиск на Росію завдяки новому пакету санкцій найближчим часом.

"Путін помиляється, якщо він вважає, що час на його боці. Росія не зможе досягнути успіху, оскільки ви, збройні сили України та сміливі люди України захищають свою свободу, і це вражає нас. Дуже почесно бути сьогодні тут і зустріти дуже хоробрих українців", — додав він.

Archer – це шведська 155-мм самохідна артилерійська установка, здатна вести вогонь усією номенклатурою боєприпасів стандарту НАТО. Максимальна дальність стрільби складає 30 км звичайним снарядом, 40 км — активно-реактивним снарядом та 60 км — коригованим снарядом Excalibur.

Що відомо про допомогу Швеції Україні

Уряд Швеції дозволив держкомпанії Svenska kraftnät ("Шведські електромережі") передати Україні обладнання, необхідне для відновлення енергосистеми після російських обстрілів.

У січні 2023-го уряд Швеції оголосив про новий пакет військової допомоги для України на понад 380 мільйонів євро. Зокрема він включатиме пів сотні бойових машин Stridsfordon 90 (CV90), самохідні артилерійські установки Archer, переносні протитанкові ракети NLAW та гранатомети.

Читайте також

БМП та артилерія: Швеція оголосила про новий пакет допомоги для України

Зеленський: Є відчуття, що новий рік в Україні починається з 24 лютого, а не з 31 грудня

Прем’єр Швеції прибув з неоголошеним візитом до України і зустрівся з Зеленським. Про що говорили

На початок