Молдова тимчасово закривала повітряний простір. Що відомо

Молдова тимчасово закривала повітряний простір. Що відомо

Оновлено
Молдова тимчасово закривала повітряний простір. Що відомо
Airbus 320 авіакомпанії Air Moldova. Фото: Фабріціо Гандольфо / Getty Images

14 лютого з 11:24 до 14:47 Міжвідомча комісія з організації повітряного простору Молдови закрила повітряний простір над країною. В уряді повідомили, що таке рішення ухвалили з питань безпеки, але не надали подальших пояснень.

Про закриття неба над Молдовою першою повідомила авіакомпанія AirMoldova. Пасажирів, які перебувають в аеропорту, чи на борту літаків просили зберігати спокій та стежити за інформаційними панелями аеропорту онлайн.

Сервіс Flightradar24 продемонстрував, що станом на 12:00 на Молдовою не було жодного літака.

Над Молдовою не літають літаки
Скріншот сторінки порталу flightradar24

Офіційних пояснень від уряду станом на 12:00 не було опубліковано, але Telegram-каналі, присвяченому аеронавтиці runway09.aviation написав, що повітряний простір Республіки Молдова тимчасово закрито з міркувань безпеки.

Видання Realitatea.md повідомило, що кілька літаків, які мали долетіти до Кишинева, приземлилися в Румунії в аеропорті в Яссах або перебувають в повітрі.

Ближче до 14:00 Управління цивільної авіації Молдови повідомило, що повітряний простір Республіки Молдова закрито з міркувань безпеки. Цю інформацію підтвердила речниця Міжнародного аеропорту Кишинева.

Інформаційний портал уряду Молдови повідомив, що повітряний простір відкрили о 14:47.

“Близько 12:30 до Міністерства оборони надійшла інформація про те, що в повітряному просторі Республіки Молдова в районі міста Сороки виявлено невстановлений невеликий об’єкт, схожий на повітряну кулю. Враховуючи погодні умови та неможливість моніторингу та ідентифікації об’єкта, а також траєкторії його польоту, з метою забезпечення безпеки громадян, Міжвідомчою комісією з організації повітряного простору о 13:24 прийнято рішення про тимчасове закриття. повітряний простір”, — йдеться у повідомленні Управління цивільної аеронавігації Молдови..

Після перевірки інформації та розуміння відсутності загрози безпеці громадян, за поданням Міноборони країни, о 14:46 повітряний простір відкрили.

“Національні органи влади діяли суворо відповідно до положень Спеціальних процедур, які застосовуються до подібних ситуацій. В даний час польоти виконуються в безпечних умовах”, — відзначили в Управлінні цивільної аеронавігації Молдови.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

Читайте також

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

Молдова заявила, що знайшла на своїй території бойову частину російської ракети

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

На початок