Перезимівля озимих на Сумщині: яка життєздатність посівів пшениці, жита та ячменю

Перезимівля озимих на Сумщині: яка життєздатність посівів пшениці, жита та ячменю

Перезимівля озимих на Сумщині: яка життєздатність посівів пшениці, жита та ячменю
Суспільне Суми

Пшениця, жито, ячмінь й овес, які посіяли на зиму на Сумщині мають від 96 до 98% життєздатності залежно від сорту. Про це Суспільному розповіли в Інституті сільського господарства.

Цьогорічна тепла зима сприятлива для озимих зернових культур, а морози, які можуть бути наприкінці лютого та у березні, суттєво на посіви не вплинуть, розповів агроном Інституту сільського господарства Микола Собко.

"Відрощування рослин на період кінця січня, стан рослин, я б сказав, не лише добрий, а й відмінний. Життєздатність рослин становить і становила, незалежно від строку сівби, а відповідно і розвитку рослин - 98-100%. Гарантований є запас міцності в рослинах на майбутній період зимівлі. Ми вважаємо цей період до середини березня. Про це свідчить вміст цукру у вузлах кущення, він становить 22-24-25%. На поточну дату це запас цукрів доволі гарний", - розповів Микола Собко.

Читайте також: Що вигідно садити в Україні у 2023 році та що може завдати збитків. Пояснюють експерти

За словами керівника Інституту сільського господарства Віктора Кабанця, показник життєздатності рослин становить 96-98% залежно від сорту. Добре розвинені рослини посіяні 10 вересня, збереглись на рівні 96-97%. Озимі, які посіяні місяцем пізніше, перебувають у фазі 3-х листків — початку кущення — на рівні 91-92%. "Станом на 14 лютого варто відзначити, що погодно-кліматичні умови були відносно сприятливі для перезимівлі озимих зернових, колосових культур і інших, як-от ріпаки", - зазначив Віктор Кабанець.

Перезимівля озимих на Сумщині: яка життєздатність посівів пшениці, жита та ячменю
Суспільне Суми

Зазвичай узимку частина збудників хвороб та шкідників гине,. Але не цього року, каже науковець і закликає аграріїв протидіяти загрозі для озимих. "Такі теплі умови зими можуть призвести до поширення збудників хвороб, поширення чисельності шкідливих організмів, шкідників цих культур. У сьогоднішніх умовах це буде дещо дороге задоволення — користуватися хімічними засобами захисту рослин від гризунів, але контроль повинен бути обов’язково з боку агрономічної служби", - сказав Віктор Кабанець.

За словами керівника Інституту сільського господарства Віктора Кабанця, стан посівів озимої пшениці надалі залежатиме від температурного режиму та наявності й величини снігового покриву.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок