У театрі в Дрогобичі працюють переселенці з Луганщини

У театрі в Дрогобичі працюють переселенці з Луганщини

У театрі в Дрогобичі працюють переселенці з Луганщини
Фото: Суспільне Львів

У театрі імені Юрія Дрогобича на початку повномасштабного вторгнення прихистили акторів Луганського театру, який діяв у Сєверодонецьку. Театри співпрацювали раніше, тому колектив дрогобицького театрі запросив до себе колег зі Сходу.

У 2014 році актори Луганського театру роз'їхались по різних містах України. Але в 2015 році театр офіційно переїхав до Сєверодонецька.

"На той час туди перемістилось 4 співробітники, в тому числі і директор", — каже керівниця літературно-драматичної частини Тетяна Пліс.

У 2016 році Луганський театр почав відроджуватись у Сєверодонецьку.

"В нас був дуже молодий колектив, тому що там збирали по крихтах всіх спеціалістів і такий молодий завзятий колектив. Працювалося дуже цікаво, тому що всі хотіли робити, всі хотіли творити, тим паче, що в Сєверодонецьку. Коли ми організувалися в нас не було репертуару і треба було працювати, щоб зробити репертуар", — розповідає актриса Ольга Яковенко.

У театрі в Дрогобичі працюють актори-переселенці з Луганщини
Актриса Ольга Яковенко. Фото: Суспільне Львів

Із початком повномасштабного вторгнення акторам знову треба було евакуйовуватись. Артист балету Євген Вельгас згадує перший день повномасштабної війни.

"Ранок 24 лютого, мене розбудила дружина, каже: "Війна". Ну я несильно вірив, я почав перевіряти телефон, але коли почув кілька дуже гучних пострілів, я зрозумів. Ми взяли речі і поїхали", — каже Євген Вельгас.

У театрі в Дрогобичі працюють актори-переселенці з Луганщини
Артист балету Євген Вельгас. Фото: Суспільне Львів

Артисти та творчі працівники долучались до волонтерських ініціатив у театрі, там готували їжу для військовослужбовців, а з вересня 2022 року вони офіційно працевлаштовані у дрогобицькому театрі.

"Театр почав активно працювати задля перемоги, театр почав займатись волонтерством, те що запропонував в перший день війни наш директор- художній керівник, він запропонував готувати їжу на фронт нашим хлопцям. Спочатку це була наша територіальна оборона, далі пошло далі по всій Україні і вже, вчора ми отримуємо слова вдячності з Бахмута", — каже режисер-постановник Влад Сорокін.

Читайте також

Малює патріотичні зображення. Харків'янка розповіла про вимушений переїзд на Львівщину

Переселенка з Маріуполя працює педіатром у Львові

Концерти у темряві та збори для військових: як працюють львівські заклади культури під час воєнного стану

На початок