Тімоті Снайдер зібрав 1,3 мільйона доларів на "Ловця Шахедів" для України

Тімоті Снайдер зібрав 1,3 мільйона доларів на "Ловця Шахедів" для України

Тімоті Снайдер зібрав 1,3 мільйона доларів на "Ловця Шахедів" для України
Фото: Mateusz Wlodarczyk/Getty Images

Американський історик і письменник, професор Єльського університету Тімоті Снайдер зібрав майже 1,3 мільйона доларів на систему протидії російським дронам — "Ловця шахедів". Про це 11 лютого повідомили у соцмережах Верховної Ради України.

"6 таких систем вже захищають енергетичні об'єкти України від російських атак. Завдяки збору Тімоті закупимо ще більше "ловців", – додав у власному дописі міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Сам історик зазначив: "Якщо ви допомогли у цьому зборі, ви допомогли врятувати життя. Дякую вам. Навколо нас твориться історія, і в кожного з нас є свої ролі, великі чи маленькі, які ми можемо зіграти".

Снайдер став амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24 у листопаді 2022 року.

"Я історик і науковець і в перспективі хочу збирати гроші на відновлення бібліотек, шкіл та університетів. Але зараз ми маємо зробити те, що є більш нагальним, а саме зібрати кошти, щоб допомогти Україні захиститися від дронів-убивць", — сказав Снайдер.

Снайдер зеленський зустріч
Тімоті Снайдер зустрівся з Володимиром Зеленським. Фото: Офіс президента

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що Тімоті Снайдер назвав російський режим фашистським та пояснив передумови російської агресії.

А після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну історик почав читати курс лекцій про створення сучасної України в Єльському університеті та зробив їх публічними.

Хто такий Тімоті Снайдер

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, дослідник історії Східної Європи, публічний інтелектуал. Він є постійним членом Інституту гуманітарних наук у Відні та професором Єльського університету. Володіє українською мовою.

Снайдер досліджує націоналізм, тоталітаризм та Голокосту. "Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним" – монографія, в якій він обґрунтував тезу про те, що нацистський та радянський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, країн Балтії та у західних областях Росії.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок