Ліквідувати труби, що ведуть у Басів Кут: мер Рівного відповів на петицію

Ліквідувати труби, що ведуть у Басів Кут: мер Рівного відповів на петицію

Офiцiйно
Ліквідувати труби, що ведуть у Басів Кут: мер Рівного відповів на петицію
фото Олексія Бухала

Питання перевірки території навколо Басів Кута, аби виявити там скиди нечистот, розглядатиме депутатська комісія. Таку відповідь міського голови Олександра Третяка на петицію від 20 грудня 2022 року опублікували на сайті міськради. 27 січня 2023 року петиція набрала 250 необхідних підписів.

Про що петиція

Необхідно розпочати ліквідацію всіх каналізаційних труб, які ведуть у Басівкутське озеро, йдеться у петиції.

"Після того, як буде з'ясовано розташування кожної каналізаційної труби, виведеної до озера, їх потрібно буде знищити і зупинити прохід нечистот до води. Таким чином, вдасться значно зменшити забруднення Басівкутського озера та розпочати порятунок навколишнього природного середовища", — зазначає ініціатор петиції Ігор Кир'янчук.

Басівкутське водосховище оточене здебільшого приватною забудовою.

Відповідь мера

На обслуговуванні комунального підприємства Рівненський міський трест зеленого господарства перебуває лише пляжна частина озера Басів Кут — це 0,88 га. Комунальники прибирають цю територію від листя, гілля, сторонніх предметів, випадкового сміття, — йдеться у відповіді на петицію.

"Разом з тим повідомляємо, що питання перевірки територій, прилеглих до озера Басів Кут, для виявлення скидів нечистот направлено на розгляд постійної депутатської комісії з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології", — відповів міський голова Рівного Олександр Третяк.

Окрім того, до початку пляжного сезону припляжну зону обстежує обласна аварійно-рятувальна служба на водних об’єктах. Вони теж очищають дно акваторії пляжу від сторонніх предметів, йдеться у відповіді.

Що відомо

  • Науковець Ігор Статник ще у 2019-му році заявляв, що Басівкутське водосховище забруднює вода з Усті. Це показали дослідження, проведені кафедрою екології НУВГП. Як повідомив він на засіданні міськвиконкому, вода в Усті на території Квасилова набагато брудніша, ніж в Басовому Куті. І озеро виконує роль відстійника.
  • У 2021 році в НУВГП за підсумком розробленого проєкту зазначили, що відновлення санітарного стану Басівкутського водосховища обійдеться щонайменше у 50 мільйонів гривень. Там пояснили, наскільки забруднені рівненські водойми.
  • Очищення озера має стати одним з головних етапів відновлення Усті, пояснив доцент кафедри екології Ігор Стадник. Він дослідив, як саме забруднюється річка і розповів, на що варто звернути увагу.

Читайте також

  • У Рівному оголосили архітектурний конкурс на найкращий проєкт нового собору та житлового кварталу
  • Як відстежують землетруси на Рівненській АЕС та що зафіксували під час поштовхів у Туреччині й Сирії
  • Макарони по 109 грн за кг: керівник освіти Рівного попросив про відсторонення і розслідування
  • У Рівному на водоймі під кригу провалились діти. Один підліток загинув

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок