"Радіаційний шантаж має бути покараний": Зеленський закликав до санкцій проти атомної галузі Росії

"Радіаційний шантаж має бути покараний": Зеленський закликав до санкцій проти атомної галузі Росії

"Радіаційний шантаж має бути покараний": Зеленський закликав до санкцій проти атомної галузі Росії
. Зеленський записав звернення після обстрілів 10 лютого. Фото: ОП

Київ докладатиме зусиль, щоб покарати Кремль за його ядерний шантаж та зробити обмеження проти атомної галузі Росії частиною глобальних санкцій, пов’язаних з її збройною агресією проти України.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час відеозвернення 12 лютого.

"Є черговий санкційний крок нашої держави проти атомної галузі держави-терориста. Своїм указом я ввів в дію рішення РНБО щодо санкцій проти двохсот осіб, які працюють на російську "атомку", — зазначив президент.

Як заявив Зеленський, нині Україна докладає зусиль, щоб обмеження проти російської атомної галузі стали частиною глобальних санкцій проти Росії через війну.

"Всі елементи російської системи, які задіяні у війні, у забезпеченні терору та фінансуванні агресії, мають бути ізольовані від світової системи", — підкреслив гарант.

Він закликав покарати російське керівництво за ядерний шантаж, зокрема, пов’язаний з окупацією ЗАЕС.

"Тим паче це справедливо для тих, хто брав участь у захопленні та незаконних діях на нашій Запорізькій атомній станції. Російський радіаційний шантаж світу має бути покараний", — сказав президент.

За його словами, наступного тижня санкції проти атомної галузі РФ будуть одним із напрямків зусиль української дипломатії.

"Це буде не менш важливий тиждень для наших міжнародних позицій. Уже готуємося до запланованих комунікацій та переговорів. Дипломатичний марафон, який ми почали для посилення збройної та іншої підтримки України, не будемо переривати ані на тиждень", — зазначив Зеленський.

Окрім того, президент подякував українським енергетикам, ремонтним бригадам, працівникам ДСНС, комунальних служб, обласної та місцевої влади, а також бізнесу, які допомагали у відновленні енергетичних спроможностей України.

"Цей день і вчорашній більшість українців пройшли без багатьох відключень електрики. Звичайно, в окремих районах і містах ще були обмеження. Там, де ступінь руйнувань надто значний. Звичайно, що з початком нового робочого тижня споживання зросте, а отже, будуть графіки відключень. Але сам факт, що після постійних терористичних атак ракетами й "Шахедами", після масованого ракетного нальоту цього тижня ми можемо пройти такі спокійні енергодні, доводить професійність наших енергетиків і надзвичайну самовідданість кожного й кожної, хто працює задля збереження нашої енергосистеми", — підкреслив він.

Що відомо про останні санкції РНБО проти Росії

12 лютого президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" проти двох сотень російських посадовців.

Загалом у санкційному списку перебувають 200 фізичних осіб. Серед них — керівник апарату колегії Військово-промислової комісії Російської Федерації Ігор Боровков, помічник президента РФ із зовнішньополітичних питань Юрій Ушаков, генеральний директор ВАТ "Концерн Росенергоатом", заступник директора ВАТ "Атоменергопром" Сергій Обозов та інші.

Санкції запроваджуються на підставі внесених СБУ пропозицій. Термін дії обмежень складає 50 років.

Зокрема, санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України; запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань та інші обмеження.

Читайте також

РФ використовує оновлені "шахеди", росіяни підсилюють угрупування на Донбасі. 354 день війни. Онлайн

На початок