Зеленський затвердив санкції РНБО проти двох сотень росіян

Зеленський затвердив санкції РНБО проти двох сотень росіян

Важливо
Зеленський затвердив санкції РНБО проти двох сотень росіян
Президент Володимир Зеленський / Скріншот з відео

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 лютого 2023 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" проти двох сотень російських посадовців.

Текст відповідного указу №75/2023 оприлюднений Офісом президента.

"Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 лютого 2023 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", — йдеться у повідомленні.

Санкції запроваджуються на підставі внесених СБУ пропозицій. Термін дії обмежень складає 50 років.

Загалом у санкційному списку перебувають 200 фізичних осіб. Серед них — керівник апарату колегії Військово-промислової комісії Російської Федерації Ігор Боровков, помічник президента РФ із зовнішньополітичних питань Юрій Ушаков, генеральний директор ВАТ "Концерн Росенергоатом", заступник директора ВАТ "Атоменергопром" Сергій Обозов та інші.

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України; запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань та інші обмеження.

Указ набирає чинності з дня його опублікування. Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова.

Читайте також

РФ використовує оновлені "шахеди", росіяни підсилюють угрупування на Донбасі. 354 день війни. Онлайн

На початок