Над Канадою збили невідомий об’єкт — Трюдо

Над Канадою збили невідомий об’єкт — Трюдо

Над Канадою збили невідомий об’єкт — Трюдо
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Фото: Getty Images

Американський військовий літак знищив невідомий об’єкт, який порушив повітряний простір Канади.

Про це повідомив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

"Я наказав збити невпізнаний об’єкт, який порушив повітряний простір Канади. Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки збило об'єкт над Юконом. Літаки Канади та США були підняті у повітря, а американський F-22 успішно вразив об'єкт", — зазначив політик.

Трюдо додав, що після інциденту поговорив із президентом США Джо Байденом.

"Я розмовляв із президентом Байденом сьогодні вдень. Зараз канадські сили відновлять і проаналізують уламки об'єкта. Дякуємо NORAD за спостереження за Північною Америкою", — зауважив канадський прем’єр.

Що відомо про вторгнення об’єктів у повітряний простір Північної Америки

2 лютого над американським штатом Монтана зафіксували повітряну кулю, обладнану приладами для стеження. У Пентагоні заявили, що за даними американської розвідки, це китайський розвідувальний аеростат. У відповідь на порушення повітряного простору США Вашингтон скасував візит держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. МЗС Китаю заявило, що куля використовувалась для метеорологічних спостережень.

4 лютого американські військові знищили китайський аеростат, який перетнув повітряний простір країни. МЗС Китаю висловило "сильне невдоволення і протест проти застосування США сили для атаки на цивільні безпілотні літальні апарати".

10 лютого винищувачі Північного командування США збили невідомий об’єкт, що летів на великій висоті в повітряному просторі поблизу Аляски. Американські військові спостерігали за летючим об'єктом протягом 24 годин.

Читайте також

Китай надає Росії технології для війни проти України — WSJ

США збили ймовірний китайський аеростат-шпигун. Китай висловив невдоволення

На початок