Міжнародна боксерська асоціація засудила рішення США та Ірландії бойкотувати ЧС з боксу та погрожує санкціями

Міжнародна боксерська асоціація засудила рішення США та Ірландії бойкотувати ЧС з боксу та погрожує санкціями

Міжнародна боксерська асоціація засудила рішення США та Ірландії бойкотувати ЧС з боксу та погрожує санкціями
IBA

IBA раніше відновила у правах боксерів з РФ та Білорусі.

Міжнародна боксерська асоціація (IBA) розкритикувала рішення збірних США та Ірландії відмовитись від участі у чемпіонаті світу з боксу серед жінок та чоловіків. Відповідну заяву організація розмістила на своєму сайті.

Сполучені Штати та Ірландія заявили про бойкот наступного чемпіонату з боксу серед жінок та чоловіків. Обидва турнірі проходять під егідою IBA, якою керує росіянин Умар Кремльов.

Міжнародна боксерська асоціація восени 2022 року поновила в правах Росію та Білорусь на тлі воєнної агресії РФ в Україні. Цим рішенням IBA дозволила росіянам та білорусам змагатися на турнірах під своєю егідою, з використанням державної символіки.

Читайте також: "Після останніх подій". МОК погрожує виключити бокс з програми Олімпіади-2024: у чому причина

Через сумнівні рішення керівництва IBA виконавчий директор USA Boxing Майк МайкЕтті заявив про пропуск цьогорічних ЧС під егідою Міжнародної боксерської асоціації. На такий крок вирішила піти також Ірландська асоціація атлетичного боксу (IABA).

Як стверджує IBA, бойкот США та Ірландії чемпіонату світу з боксу серед жінок та чоловіків завдає серйозної шкоди організації. Відповідно, Міжнародна боксерська асоціація застосовуватиме санкції проти асоціацій, які будуть бойкотувати змагання під її егідою.

"IBA з великим розчаруванням прочитала заяву американської боксерської асоціації, а згодом і заяву Ірландської асоціації атлетичного боксу, згідно з якою вони підтвердили неучасть у майбутньому чемпіонаті світу з боксу серед чоловіків та жінок, який відбудеться у 2023 році. Ці публічні заяви викликають щирий жаль, оскільки вони безпідставно шкодять нашій репутації, адже засновані на наклепницькій напівправді", - йдеться у заяві IBA.

"IBA підтримає будь-якого спортсмена, який хоче взяти участь у чемпіонаті світу з боксу, щоб дозволити їм здійснити свою мрію стати чемпіоном світу. Ми будемо захищати наших атлетів, тренерів та свою Конституцію. IBA звернеться до незалежної слідчої групи, щоб перевірити заяву виконавчого директора федерації США, а також заяву керівництва Ірландської асоціації боксу".

Що відомо

  • Чемпіонат світу з боксу серед жінок 15-31 березня прийматиме індійський Нью-Делі. Чоловіча світова першість 1-14 травня проходитиме в узбекистанському Ташкенті.
  • Після оголошення про зняття санкцій IBA з Росії та Білорусі про намір бойкотувати змагання організації оголосили у Швеції та Фінляндії.
  • У вересні 2022 року президент IBA Умар Крємльов зберіг свою посаду, коли на конгресі організації було вирішено не проводити нові вибори. Необхідність проведення останніх було зумовлено рішенням Спортивного арбітражного суду від червня минулого року.
Читайте також: Росіянин Крємльов зберіг пост президента Міжнародної федерації боксу після "хаотичного" голосування: що це означає
На початок