"Через сукупність усіх факторів". США пропустять чемпіонати світу з боксу 2023 року під егідою IBA

"Через сукупність усіх факторів". США пропустять чемпіонати світу з боксу 2023 року під егідою IBA

"Через сукупність усіх факторів". США пропустять чемпіонати світу з боксу 2023 року під егідою IBA
AP Photos

Зокрема, через зняття організацією санкцій з Росії та Білорусі.

Збірна США не братиме участі в жіночому та чоловічому чемпіонатах світу з боксу. Про це йдеться у заяві USA Boxing, керівної національної спортивної організації.

Обидва чемпіонати світу 2023 року проводимуться Міжнародною асоціацією боксу (IBA), що опікується світовим боксом на аматорському рівні. Та наразі не визнається Міжнародним олімпійським комітетом, який перейняв на себе обов'язки з організації олімпійських боксерських змагань 2021 року в Токіо.

МОК звинувачує IBA, яку очолює росіянин Умар Крємльов, у надмірній фінансовій залежності від російської газовибудовної компанії "Газпром". Через це та інші організаційні претензії до IBA бокс можуть виключити з програми літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

Читайте також: "Після останніх подій". МОК погрожує виключити бокс з програми Олімпіади-2024: у чому причина

У жовтні 2022 року IBA поновила в правах Росію та Білорусь на тлі повномасштабної війни, що її обидві країни провадять в Україні. Представникам обох країн дозволили змагатися на турнірах під егідою IBA в супроводі державних прапорів, усупереч рекомендаціям МОК.

Чому США пропускатимуть ЧС-2023 з боксу

У зверненні виконавчого директора USA Boxing Майка МайкЕтті йдеться, що до рішення американської сторони пропускати турніри доклалися усі наведені вище фактори.

Зокрема, у США наводять управлінську кризу в IBA, проблеми з фінансовою прозорістю організації та дозвіл для росіян з білорусами змагатися в жіночому та чоловічому турнірах як причини для пропуску змагань.

Після виступу спортсменів з РФ та Білорусі під державними прапорами на змаганнях IBA у лютому в США очікують, що обидва стяги фігуруватимуть і на чемпіонатах світу.

"Хоча спорт має бути політично нейтральним, багато боксерів, тренерів та інших представників боксерської спільноти України були вбиті внаслідок російської агресії, включно з тренером Михайлом Кореновським, якого було вбито після удару російською ракетою по житловій будівлі в січні 2023 року. Українська спортивна інфраструктура, включно з численними боксерськими залами, була зруйнована російською агресією", - йдеться у заяві американської сторони.

Утім, МайкЕтті додає, що США не вирушили б на змагання навіть за умов виступів росіян та білорусів під нейтральними прапорами. До цього доклалися інші претензії USA Boxing до організаторів змагань з IBA.

"Рішення USA Boxing ґрунтується на «сукупності усіх факторів». Найважливішим фактором є нагляд третьої сторони та прозорість спортивних змагань", - цитує функціонера NBC Sports.

Що відомо

  • Чемпіонат світу з боксу серед жінок 15-31 березня прийматиме індійський Нью-Делі. Чоловіча світова першість 1-14 травня проходитиме в узбекистанському Ташкенті.
  • Після оголошення про зняття санкцій IBA з Росії та Білорусі про намір бойкотувати змагання організації оголосили у Швеції та Фінляндії.
  • У вересні 2022 року президент IBA Умар Крємльов зберіг свою посаду, коли на конгресі організації було вирішено не проводити нові вибори. Необхідність проведення останніх було зумовлено рішенням Спортивного арбітражного суду від червня минулого року.
Читайте також: Росіянин Крємльов зберіг пост президента Міжнародної федерації боксу після "хаотичного" голосування: що це означає
На початок