Росія могла втратити у війні в Україні половину своїх танків — Пентагон

Росія могла втратити у війні в Україні половину своїх танків — Пентагон

Росія могла втратити у війні в Україні половину своїх танків — Пентагон
Пошкоджений російський танк на полі незібраних соняшників поблизу відвойованого села Кам’янка, Харківська область, 30 жовтня 2022 р. Фото: АР

Унаслідок війни проти України російські війська могли втратити близько половини усіх своїх боєздатних танків.

Про це 10 лютого заявила Селест Волландер, помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки у Центрі нової американської безпеки (CNAS).

Росія у війні проти України, ймовірно, втратила близько половини своїх бойових танків, вказала Селест Волландер, помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки в п'ятницю у Центрі нової американської безпеки (CNAS).

"Можливості звичайних сил, особливо Сухопутних військ Росії у Європі, значно погіршилися. Росія зазнала десятків тисяч жертв. Вона, ймовірно, втратила в бою половину свого основного парку бойових танків. Близько 80 відсотків потенціалу Сухопутних військ Росії просто зараз залучено у війну в Україні", — зазначила вона.

При цьому Росія все ще зберігає свою військово-промислову базу, підкреслила посадовиця.

"Ми бачили під час кризи, що вона продовжує працювати, але через санкції та деякі з технологічних обмежень — на нижчому рівні", — наголосила Волландер.

За її словами, при цьому Росія продовжує шукати можливості партнерської співпраці, зокрема, з Іраном, у якого РФ купує БПЛА, щоб мати можливість завдавати ударів по цілях в Україні. Також Росія продовжує розгортати значні військово-повітряні сили, а її військово-морські можливості залишаються практично не залученими.

Читайте також

За добу Сили оборони знищили 1140 російських військових

Україна долає наслідки ракетної атаки РФ, США не заперечуватимуть проти передачі ЗСУ винищувачів. 353 день війни. Онлайн

На початок