Болгарія може ветувати "ядерні" санкції проти ЄС. В чому причина

Болгарія може ветувати "ядерні" санкції проти ЄС. В чому причина

Болгарія може ветувати "ядерні" санкції проти ЄС. В чому причина
Президент Болгарії Румен Радев. Фото: Associated Press

Болгарія не підтримує санкції проти атомної енергетики, зокрема проти компанії "Росатом", оскільки вони безпосередньо вплинуть на атомну енергетику країни і готова ветувати рішення Євросоюзу.

Про це заявив президент Румен Радєв, який представляє Болгарію на самітах ЄС, поки країна не має уряду, повідомляє Euractiv.

"Болгарія не може погодитися з санкціями щодо атомної енергетики, тому що вони безпосередньо вплинуть на нашу атомну енергетику. Це неприпустимо. Ми розглядаємо всі можливі сфери, де можливі (подальші санкції, — ред.). Але там, де на карту поставлені інтереси, як в атомній енергетиці, ми дуже уважно стежимо за цими питаннями", — заявив він.

На запитання, чи Болгарія накладе вето на санкції в галузі ядерної енергетики, він відповів ствердно.

"Якщо необхідно, ми накладемо наше вето, так", — сказав він.

Читайте також: Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський

Президент Володимир Зеленський 5 лютого увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо санкцій проти атомної галузі Росії. Йдеться про російський "Росатом" та інші компанії.

Окрім "Росатому" до санкційного списку зокрема увійшли акціонерне товариство "Атомний енергопромисловий комплекс", акціонерне товариство "Русатом автоматизовані системи управління", товариство з обмеженою відповідальністю "НІІАР-Генерація".

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, заборона користування радіочастотним ресурсом України тощо.

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

Зеленський запровадив санкції проти 185 компаній та осіб, причетних до перевезення техніки РФ

На початок