Зеленський ввів в дію санкції проти "Росатому"

Зеленський ввів в дію санкції проти "Росатому"

Зеленський ввів в дію санкції проти "Росатому"
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський сьогодні 5 лютого увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо санкцій проти атомної галузі Росії. Йдеться про російський "Росатом" та інші компанії.

Відповідний указ оприлюднений на офіційному сайті Офісу президента.

Окрім "Росатому" до санкційного списку зокрема увійшли акціонерне товариство "Атомний енергопромисловий комплекс", акціонерне товариство "Русатом автоматизовані системи управління", товариство з обмеженою відповідальністю "НІІАР-Генерація".

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, заборона користування радіочастотним ресурсом України тощо.

Читайте також: Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський

Обмеження запроваджені строком на п'ятдесят років.

"Це не останнє рішення щодо цієї їхньої галузі. Сенс наших кроків також і в тому, щоб підтримати зусилля наших дипломатів для розширення глобальних санкцій на цю частину російської машини агресії", — зазначив Зеленський під час вечірнього звернення.

Він наголосив, що Росія – це єдина держава у світі, яка дозволяє своїм військовим обстрілювати атомні станції та використовувати АЕС як прикриття для обстрілів.

"Також держава-терорист використовує атомну галузь як один з елементів зовнішньої експансії. Для тиску на інші держави. Для створення відповідних загроз суверенітету інших держав. Усе це – достатні причини, щоб і атомна галузь Росії була під глобальними санкціями. Ми працюємо над цим із нашими партнерами", — додав президент.

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

Зеленський запровадив санкції проти 185 компаній та осіб, причетних до перевезення техніки РФ

На початок