З початку російського вторгнення шкільні їдальні у Кропивницькому не працюють. У деяких закладах – є буфетна продукція, говорить керівниця міського управління освіти Лариса Костенко. Суспільне дізнавалось, яку їжу давати дитині з собою у школу та які продукти й страви не зіпсуються під час уроків.
Попри складні умови навчання у школах через воєнний стан, необхідно формувати здорові харчові звички в дітей, говорить Олена Черненко – начальниця управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби.
В основі будь-якого перекусу мають бути продукти, які надовго дають відчуття ситості. До них належать харчі, які містять багато білка – хліб, горіхи, твердий сир, яйця. Бутерброди та сендвічі треба робити з цільнозернового хліба. Дитину можна привчати до нього поступово – спочатку приготувати бутерброд з однієї скибочки білого хліба та однієї скибочки цільнозернового.
Не використовуйте у бутербродах майонез, плавлений сир та інші магазинні "намазки", говорить фахівчиня. Вибирайте начинку для бутерброда з низьким вмістом жиру. Це може бути нежирне м’ясо (курка або індичка), риба без кісток (тунець або лосось), твердий сир із низьким вмістом жиру.
Завжди додавайте до бутербродів зелений салат та овочі: помідори або шматочки моркви, огірки, селеру чи перець. В окреме відділення ланч-боксу налийте корисний соус, без харчових добавок, з ним дітям буде смачніше їсти овочі.
Завжди кладіть шматочки фруктів та ягоди, які дитині легко з’їсти за один раз: порізане яблуко, помиту полуницю, чорницю, шматочки мандарина чи апельсина. Полийте фрукти лимонним соком, щоб вони не темніли. У зимовий сезон можна класти у ланч-бокс консервовані фрукти без додавання цукру.
Фруктові чи шоколадні батончики замініть корисними сухофруктами – родзинками та курагою. Тістечка і шоколад – на цілозернові батончики. Обирайте йогурти з низьким вмістом жиру та цукру. Віддавайте перевагу білим йогуртам, до яких можна додати власні фрукти. Обирайте нежирні й помірно солоні сорти сиру.
Залучіть дітей до підготовки та вибору того, що є в їхньому ланч-боксі. Вони з більшою ймовірністю з’їдять страви, які допомагали складати.
Асоціація дієтологів України пропонує такі приклади здорових ланч-боксів:
- Бутерброд з двома скибочками цілозернового хліба, двома столовими ложками нежирного м’якого сиру, дрібно нарізаними пів огірка, селерою та листям зеленого салату, яблуко, кекс, пляшка води.
- Салат з овочів – подрібнений шматочок перцю, пів огірка, дві зелених цибулі, столова ложка консервованої квасолі, 80 грамів консерви тунця, три чайні ложки оливкової олії, велика дрібка суміші трав, сік половини лимона, за бажанням додати чорний перець, гірчичний порошок, шматок цілозернового хліба. Мандарин, 200 мілілітрів молока або білого йогурту.
- Лаваш, загорнутий з хумусом та овочами – натертою морквою та подрібненим листом зеленого салату та помідорами чері. Десерт з нежирного грецького йогурту та заморожених ягід, пляшечка води.
Читайте також
- Виготовляє для усіх охочих цифрові портрети. 10-річний айтівець з Кіровоградщини донатить гроші на ЗСУ
- "Ще один стрес дітям був би зайвий": вчителі кропивницького ліцею про скасування ДПА
- У Кропивницькому два університети перейшли на дистанційне навчання
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб