Справа Тлявова: Коли будуть результати експертиз, які тривають близько року

Справа Тлявова: Коли будуть результати експертиз, які тривають близько року

Справа Тлявова: Коли будуть результати експертиз, які тривають близько року
Кирило Тлявов. Фото: УНІАН

З моменту призначення комплексної судово-медичної та повторної судово-балістичної експертиз у справі про вбивство про 5-річного Кирила Тлявова минуло більше як рік, однак результати до суду так і не надійшли. У Київському міському клінічному бюро судово-медичних експертиз Суспільному повідомили, що виконання обох експертиз перебуває "на завершальному етапі" і результати будуть у лютому.

Розгляд справи Тлявова затримується, оскільки всі сторони чекають на результати досліджень. Наступне засідання заплановане на 21 лютого.

За словами судді у справі Олександра Реви, з моменту призначення експертиз минуло більше як рік, однак результати до суду так і не надійшли. Також експертні установи ігнорували судові звернення.

Експертна служба МВС, відповідно до наказу, мала провести експертизу в межах 90 днів. Терміни могли збільшити, якщо письмово повідомлять суд.

На іншу установу, Київське міське клінічне бюро СМЕ, поширюється наказ МОЗ, де зазначається, що експертиза має бути проведена протягом місяця. У разі перевищення строків, експерт мав повідомити начальника бюро та надати письмове пояснення суду.

За словами прокурора Максима Дергачова, проведення експертиз призупинялось. Зокрема, через проведення слідчого експерименту, надання дозволу на залучення свідків та отримання експертами додаткових речових доказів.

У київському міському клінічному бюро СМЕ відповіли, що фахівці Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС свою частину дослідження виконали. Результати надійшли 10 січня 2023 року. Зараз виконання обох експертиз перебуває "на завершальному етапі".

"Виконання комплексної судово-медичної та судово-балістичної експертиз триває на завершальному етапі, а саме: складання текстової частини з всього наданому об’єму матеріалів провадження, проводиться аналіз та обговорення отриманих даних між складом комісії експертів та формування Висновків експертної комісії. Орієнтовний термін виконання експертизи — лютий 2023 року", — повідомили в експертній установі.

Що відомо про загибель хлопчика Кирила Тлявова

31 травня 2019 року четверо людей, серед яких двоє поліцейських, відпочивали та вживали алкоголь на подвір’ї приватного сектору у Переяславі-Хмельницькому на Київщині. Під час відпочинку чоловіки домовилися постріляти по металевих банках із вогнепальної зброї. Пізніше виявилося, що куля влучила у хлопчика, що був у сусідньому дворі. 3 червня п’ятирічний Кирило Тлявов помер у лікарні.

23 грудня 2020 року обвинувальний акт щодо вбивства 5-річного Кирила Тлявова направили до суду. Справу розслідують за статтями "хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї" і "вбивство через необережність".

20 грудня 2021 року, за клопотанням адвоката Віктора Чевгуза, Переяславський міськрайонний суд призначив дві додаткові експертизи у справі вбивства 5-річного хлопчика. Одна з них мала відбутися за умови слідчого експерименту Зокрема, призначили комплексну судово-медичну та повторну судово-балістичну експертизу ситуаційних обставин, які спільно проводять Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України (ДНДЕКЦ МВС) та Київське міське клінічне бюро судово-медичних експертиз.

Вони мають встановити:

  • чи могла куля прямим пострілом або рикошетом влучити в лоба хлопчику, якщо стріляли з ґанку визначеного будинку;
  • чи міг статися рикошет від каменя або залізобетонного стовпа, які виявили поруч із місцем злочину?

Через надмірний розгляд справи та тримання під вартою обвинуваченого Івана Приходька зокрема, Європейський суд з прав людини призначив звільнити колишнього поліцейського з-під варти та виплатити йому компенсацію у розмірі понад 9 тисяч євро.

30 січня 2023 року у справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова відбулося чергове засідання. Однак його перенесли, бо результати двох експертиз не надходять до суду понад рік.

На початок