Україна виходить з Європейського інституту Омбудсмана. У чому причина

Україна виходить з Європейського інституту Омбудсмана. У чому причина

Важливо
Україна виходить з Європейського інституту Омбудсмана — Лубінець
. Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець надіслав терміновий лист членам Європейського інституту Омбудсмана про вихід із цього об’єднання. Про це український омбудсман повідомив у Фейсбук.

“Цей крок став наслідком того, що двох українських дітей, які перебували на території Республіки Австрія через російську збройну агресію, "правозахисник Європейського інституту Омбудсмана (ЄІО)" вивіз на територію РФ”, — пояснив Лубінець.

За інформацією ЗМІ, це зробив Доктор Йозеф Зігеле — генеральний секретар ЄІО, член правління ЄІО та заступник омбудсмана Тіролю, додав Лубінець. За його словами, влада Австрії розпочала офіційне розслідування щодо дій Зігеле.

“Зазначене є порушенням статей 49, 50 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, які забороняють здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території та покладають на окупаційну державу обов’язок вжити всіх необхідних заходів для полегшення процедури встановлення особи дітей та реєстрації їхніх сімейних зв’язків”, — написав Лубінець.

Насильницька передача дітей однієї групи в іншу, є однією з ознак геноциду відповідно до статті II Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”, пояснив омбудсман.

Він додав, що в Європейському інституті Омбудсмана на його прохання не провели внутрішнього розслідування та не застосували відповідних санкцій до Зігеле, вчинок якого суперечить меті заснування Інституту та свідчить про його упередженість. Президент Інституту Драган Мілков проігнорував запити української сторони.

“Вважаю, що подібні дії шкодять національним інтересам України, у той час, коли продовжується кривава повномасштабна війна. Наголошую, що повернення кожної депортованої дитини є надскладним процесом, який потребує титанічних зусиль та часу”, — наголосив посадовець.

Лубінець пропонує іншим членам Європейського інституту Омбудсмана розглянути можливість негайного виходу

Український омбудсман додав, що звернувся до колег, які є членами Інституту, розглянути можливість негайного виходу із Європейського інституту Омбудсмана та засудити дії його керівництва.

“Водночас висловлюю подяку своїм колегам та друзям, які вийшли з ЄІО, Омбудсману Республіки Латвія пану Юрісу Янсонсу та Омбудсману Республіки Литва Еріці Леонайте за їхню однозначну позицію та швидку реакцію на вищезазначену ситуацію”, — написав Лубінець.

За його словами, всі члени організації, які є прихильниками демократичних принципів, для яких права людини не є пустими словами, не можуть залишатись осторонь ситуації та продовжувати своє членство в ЄІО.

Що відомо про вивезення українських дітей в Росію

Окупанти на Луганщині мають намір вивезти дітей у Карелію нібито для оздоровлення та відпочинку, повідомили у Центрі національного спротиву.

Окупанти продовжують депортувати дітей захоплених територій Луганщини. З Лисичанська до РФ вони вивезли 50 старшокласників, нібито для підготовки та складання іспитів.

За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96.

З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей.

Російські окупанти з Луганщини вивезли ще 76 дітей-сиріт до Московської області. Всіх планують передати до родин у чотирьох регіонах РФ.

Російські окупанти незаконно вивезли ще 135 дітей з окупованих районів Донеччини до РФ. Серед вивезених дітей є трирічна дівчинка з Маріуполя.

Читайте також

Президент змінив голів у трьох областях, у ФРН схвалили постачання Україні 178 танків Leopard 1. 350 день війни. Онлайн

Двох дітей, які були вивезені окупантами з Луганщини до РФ, повернули в Україну

На початок