Козацький хрест та вітрило чайки: у Черкасах визначилися з макетом надгробків для Меморіалу Героїв

Козацький хрест та вітрило чайки: у Черкасах визначилися з макетом надгробків для Меморіалу Героїв

Козацький хрест та вітрило чайки: у Черкасах визначилися з макетом надгробків для Меморіалу Героїв
Фото Черкаської міської ради

У Черкасах обрали варіант намогильної споруди для увіковічення пам’яті загиблих військовослужбовців. Про це повідомили в пресслужбі Черкаської міської ради.

Споруди встановлюватимуть під час облаштування Меморіалу Героїв на одному з міських кладовищ. Як повідомили в пресслужбі, присутні представники міської влади та родини загиблих захисників порадилися та обрали варіант надгробка. Це — пам’ятник у вигляді козацького хреста на фоні стилізованого піднятого вітрила козацької чайки – символу величі та незламності віковічного козацького лицарства. Його планується виготовляти з граніту сірого та чорного кольорів.

"Ми провели спільну роботу. Всі побажання й пропозиції, які надійшли від родин загиблих захисників, ми розглянули та врахували", — пояснив заступник директора департаменту Андрій Крилов.

У Черкасах визначилися з макетом надгробків, які встановлюватимуть на Меморіалі Героїв
Макет надгробка. Фото Черкаської міської ради

"Родини загиблих військових підтримують ініціативу міської влади створити в Черкасах Меморіал Героїв", — прокоментувала заступниця голови робочої групи з питань комунікації з членами сімей загиблих захисників, дружина загиблого учасника АТО Олена Ложешнікова.

У Черкасах визначилися з макетом надгробків, які встановлюватимуть на Меморіалі Героїв
Родини загиблих захисників. Фото Черкаської міської ради

За словами голова робочої групи Миколи Добровольського, після погодження макета розпочнеться робота над Меморіалом Героїв. Цим займатиметься департамент житлово-комунального комплексу міської ради.

Також на кладовищі запропонували встановити камери відеоспостереження, аби запобігти вандалізму. Пропозицію внесла учасниця робочої групи, депутатка Катерина Холупняк. Її підтримали.

Що відомо

  • Дизайнери Черкас розробили макети 11 надгробків. Жителям міста за допомогою голосування пропонувалося обрати один з одинадцяти варіантів.
  • 24 січня члени сімей загиблих черкасців зустрілися з міським головою, його заступниками, представниками департаменту архітектури, аби обговорити варіанти надгробків захисникам, які встановлять на меморіальному кладовищі. Серед присутніх були й ті, чоловіки яких поховані на кладовищі, що має стати меморіальним.
  • На зустрічі прийняли рішення: доробити запропонований дванадцятий варіант надгробка, врахувати зауваження до нього, а також доробити інші, нові варіанти, які були надані родинами загиблих. А потім 12 та нові варіанти винести на чергове обговорення. 11 макетів, розроблених дизайнерами раніше, вирішили не виносити на обговорення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок