У Тернополі обміняли понад 50 тисяч лампочок у відділеннях "Укрпошти"

У Тернополі обміняли понад 50 тисяч лампочок у відділеннях "Укрпошти"

У Тернополі обміняли понад 50 тисяч лампочок у відділеннях "Укрпошти"
Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Понад 50 тисяч лампочок розжарювання обміняли на енергоощадні в Тернополі. Про це розповіла директорка Тернопільської дирекції Укрпошти Любов Гринчишин. За її словами, акція обміну ламп триває 10 днів. Сьогодні вона стартує для містечок та селищ.

На відділення поштового зв’язку №1 прийшла тернополянка Валентина. Жінка каже, за електроенергію платить 700-800 гривень.

"Потрібний обмін. Лампочки сьогодні дорогі. Мінімум – 50, чи 60 гривень за одну".

У Тернополі обміняли понад 50 тисяч лампочок у відділеннях "Укрпошти"
Валентина. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Ганна Строїч уже вдруге прийшла міняти лампочки. Жінка розповідає, першого разу у відділенні ламп не вистачило.

"Держава хоче, щоб ми економили світло. Ми здамо лампочки ті, які потребують енергії. Державі вигідно і нам вигідно".

Лампочки в Україну постачає Європейський Союз, а координаторами програми є Міністерство економіки та Міністерство цифрової трансформації. Саме вони забезпечують лампочками Укрпошту. Про це розповіла директорка Тернопільської дирекції Укрпошти Любов Гринчишин.

"Якщо лампочки до обміну закінчуються, ми поповнюємо. У нас постійно доставляються лампи в область. Їх у нас стає більше. І ми почергово довозимо, додаємо лампочки до кожного відділення. Кожне відділення, в залежності від мікрорайону, в якомусь люди більше звертаються, і обмін більший. В деяких – менше людей звертаються. Але обмін активно триває у всіх відділеннях обласного центру".

У Тернополі обміняли понад 50 тисяч лампочок у відділеннях "Укрпошти"
Любов Гринчишин. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Від сьогодні програма з обміну лампочок стартує в містах і селищах міського типу. Любов Гринчишин каже, що загалом, обміняти їх можна у 65 відділеннях області.

"Якщо до цього часу обмін здійснювали 22 відділення, то ми додаємо ще 43 відділення, які починаючи з сьогоднішнього дня будуть здійснювати обмін. Надалі, я думаю, що це буде з 25 лютого, ми розпочнемо обмін у всіх сільських відділеннях. Таким чином, ми думаємо, що за лютий місяць, ми виконаємо значну частину програми".

Доцент кафедри електричної інженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Вадим Коваль розповів, які переваги енергоощадних ламп.

"Можемо порівняти різні варіанти виконання ламп світлодіодних і для порівняння є одна лампа розжарювання, яка має потужність 40 ватів. І один із нових зразків лампи філамента, яка має 4 вати. Тобто при порівнянні тих двох джерел світла побачите, що різниці майже немає ніякої. Але в потужності – це в 10 раз. Що 40 ватів, що 4 всього".

У Тернополі обміняли понад 50 тисяч лампочок у відділеннях "Укрпошти"
Вадим Коваль. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Коваль каже, що світлодіодні лампи довше працюють при правильному використанні.

"Особливістю ламп світлодіодних є необхідність їх охолодження до температури 75 градусів. Якщо більше, вони можуть швидше виходити з ладу. Саме тому, якщо ви купуєте лампу світлодіодну, чи вам її дарують, старайтеся не розташовувати її в закритих корпусах світильника. Вона там може перегріватися і раніше вийти з ладу. З власного досвіду скажу, що в мене зараз ще працюють лампи з 12 року.. Це лампи, які вже напрацювали 25 тисяч годин. І це по причині того, що вони працюють без плафонів, без відбивачів. Ті лампи, які були в плафонах за 2 роки вийшли з ладу".

Читайте також

На початок