Амбасадори UNITED 24 відвідали Ірпінь та Бучу. Розмовляли про відбудову міст

Амбасадори UNITED 24 відвідали Ірпінь та Бучу. Розмовляли про відбудову міст

Доповнено
Амбасадори UNITED 24 відвідали Ірпінь та Бучу. Розмовляли про відбудову міст
Фото: Олександр Маркушин \ Telegram

На Київщину прибув французький режисер та володар премії Оскар Мішель Хазанавічус. Він є амбасадором UNITED 24. Разом з українською тенісисткою Еліною Світоліною вони відвідали Ірпінь та Бучу. Про це повідомив міський голова Олександр Маркушин.

Амбасадори UNITED 24United24 — глобальна ініціатива з підтримки України, запущена 5 травня 2022 року українською владою під час російсько-української війни; фандрайзингова платформа. Станом на 7 грудня 2022 року вдалося зібрати понад 237 млн доларів. взяли під свій патронат відбудову двох будинків міст. Це – ЖК "МюнХаузен" та ЖК "Затишний двір".

"Вчора зірки спорту та кіно, а відтепер і амбасадори UNITED 24, спеціально приїхали в Ірпінь, щоб на тлі пошкоджених під час бойових дій у місті будинків записати свої звернення до світової спільноти з проханням допомогти сотням ірпінських родин повернутися до своїх осель", — йдеться у повідомленні.

В Ірпені побував лауреат премії Оскар. Розмовляли про воєнні злочини РФ
Фото: Олександр Маркушин \ Telegram

Також амбасадори UNITED 24 відвідали й Бучу. Разом з представниками громади оглянули фотовиставку та побували на місці масового захоронення, де було поховано 116 бучанців, вбитих військами РФ.

Під час зустрічі говорили про повернення бучанців у рідні домівки та відбудову соціальних об’єктів, житлових будинків, яку вдалося організувати завдяки підтримці партнерів.

"Я бачив багато відео і фото з Бучі, але коли бачиш і чуєш вживу, то це зовсім інші враження. Це дуже страшно", — сказав вкінці зустрічі кінорежисер Мішель Хазанавічус.

В Ірпені відбудують два будинки за кошти UNITED 24
Фото: Бучанська міська рада

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації від російських військ

У травні стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури. Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Віолетта Дворнікова. За її словами, під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більш як 10 тисяч людей залишилися без житла.

На відновлення житлового фонду Ірпеня, що був пошкоджений внаслідок російської військової агресії, з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію. Також американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині. Албанська столиця Тирана відбудує один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені.

Програма розвитку ООН допоможе демонтувати зруйновані і відновити пошкоджені внаслідок російської військової агресії будинки Ірпеня. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. 17 із них демонтують найближчим часом.

В Ірпені придбають 14 квартир та зведуть 15 будинків для тих місцевих мешканців, які через російську військову агресію втратили житло.

Ірпінська громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів для ремонту будинків, що були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення військ РФ.

Читайте також

Мешканці Ірпеня отримають фінансову допомогу від благодійної організації. Кому і як оформити

На початок