"Вимагають у РФ повернути Курили та забратися з України": у Токіо відбувся загальнонаціональний з'їзд

"Вимагають у РФ повернути Курили та забратися з України": у Токіо відбувся загальнонаціональний з'їзд

ЗМІ
"Вимагають у РФ повернути Курили та забратися з України": у Токіо відбувся загальнонаціональний з'їзд
Прапор Японії. Фото: Unsplash

В японській столиці в щорічний День північних територій уряд провів загальнонаціональний з’їзд та ухвалив звернення з вимогою повернути Курильські острови у склад Японії. Про це повідомляє японське видання 47news.jp.

Північними територіями у Японії називають південні Курильські острови – Ітуруп, Кунашир, Шикотан та Хабомаї.

На конференції було ухвалено звернення з вимогою повернути острови до складу Японії. У документ вперше з 2018 року було використано фразу "незаконна окупація".

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, який був присутній на з'їзді заявив, що відновлення програм обміну, наприклад, "відвідування Північних могил" (дозволяє колишнім мешканцям Курил без візи відвідувати могили родичів), є "одним із головних пріоритетів у майбутніх відносинах між Японією та Росією". Кісіда також заявив, що збереже політику вирішення територіального питання та укладання мирного договору.

Мітинг відбувся біля посольства Росії у Токіо. Його учасники кричали японською та російською "Забирайтеся з північних територій!", "Віддавайте наші острови!".

На автомобілях учасників акції, крім японських, були встановлені українські прапори. "Забирайтеся з України", — скандували вони через гучномовці.

Що відомо про санкції Японії проти Росії

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Японія запровадила санкції щодо російського президента Володимира Путіна, вищих посадових осіб країни та їхніх родичів, банків та підприємств, а також позбавила Росію статусу найбільшого сприяння торгівлі. Водночас Токіо оголосив, що надаватиме військову та гуманітарну допомогу Україні.

Росія внесла Японію до списку "недружніх країн" і вийшла із діалогу з Японією про налагодження спільної господарської діяльності на Південних Курилах та блокує продовження статусу Японії як партнера Організації Чорноморського економічного співробітництва з секторального діалогу. Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда назвав дії Росії "нерозумними та абсолютно неприйнятними".

Що відомо про приєднання Курильських островів до Росії

За підсумками Другої світової війни СРСР приєднав до своєї території південні Курильські острови – Ітуруп, Кунашир, Шикотан та Хабомаї. У 1956 році Радянський Союз і Японія підписали мирну декларацію, за якою Шикотан і Хабомаї мали бути передані Японії після укладання мирного договору. Але японська влада в наступні роки наполягала тільки на поверненні всіх островів. Мирний договір досі не підписано.

Після початку війни в Україні 2022 року Росія заборонила японським морякам рибалити біля Південних Курил. Таке право їм давало російсько-японську угоду 1998 року, яку російська сторона призупинила за несплату виплат, що належать за угодою.

На початок